Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром в рамках Національної приписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» може кожна людина, яка постійно проживає в Україні, незалежно від місця реєстрації. Це можна зробити, навіть якщо людина немає паспорта, — повідомляють у МОЗ України.
Що робити, якщо немає паспорта
Якщо у вас немає паспорта громадянина України, можна подати інші документи, передбачені законодавством.
Якщо немає можливості подати паспорт громадянина України, щоб підписати декларацію про вибір лікаря, будь-яка людина, що має право на проживання на території України, може подати один із документів:
- тимчасове посвідчення громадянина України;
- посвідку на постійне проживання в Україні;
- посвідчення біженця;
- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Для внутрішньо переміщених осіб немає жодної перешкоди, щоб підписати декларацію з вибраним лікарем, незалежно від місця реєстрації. Якщо ви маєте паспорт громадянина України, ніякі додаткові довідки, окрім індивідуального податкового номеру, не потрібні (довідка внутрішньо переміщеної особи — не потрібна).
Якщо вам відмовляють у праві вільно вибрати лікаря незалежно від місця реєстрації, процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений Наказом МОЗ від 19 березня 2018 р. № 503. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря.
Нагадаємо, приписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї» стартувала 2 квітня 2018 р. і буде діяти безстроково.
За перший тиждень декларації про вибір лікаря уклали понад 150 тис. українців.
Читайте також, що робити, якщо вам відмовили у підписанні декларації з вибору лікаря первинної ланки.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua