Напередодні Всесвітнього дня без тютюну, який щорічно відзначається 31 травня, відомі лікарі України закликали владу заборонити рекламу сигарет, підписавши спільне звернення до народних депутатів та Президента України.
Лікарі звертають увагу можновладців на те, що «тютюнокуріння — не просто шкідлива звичка, це хронічне захворювання, якому присвоєно конкретний код у Міжнародній класифікації хвороб (МКХ): 10-го перегляду (f.17)».
«Тютюнокуріння, як і надмірне споживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, поглиблює демографічну кризу, — стверджують лікарі, — 82% українців помирають внаслідок неінфекційних хвороб, інфаркти становлять 40% усіх смертей, інсульти — 12%. Варто зауважити, що такі показники майже втричі перевищують європейські».
«Не можна недооцінювати наслідків тютюнокуріння, серед яких: високий рівень смертності у працездатному віці, особливо серед чоловіків, зниження працездатності та витрати на лікування хвороб, — говорить екс-міністр охорони здоров’я України Микола Поліщук. — З 2006 р. спостерігається тенденція до зменшення тютюнокуріння. 4,5 млн людей стали менше курити за останні 4 роки. Сьогодні все більше люди думають про здоров’я».
«Безумовно, не підлягає сумніву, що куріння завдає катастрофічного впливу на здоров’я людини, — говорить Тарас Чабан, професор, доктор медичних наук, голова Всеукраїнської громадської організації «Українська серцева фундація». — Виникає питання про логічність фінансування державною безкоштовною медициною лікування хвороб, які викликані наслідками куріння, у той час, як бюджетних коштів недостатньо на оплату лікування дітям-інвалідам та людям, які бережуть своє здоров’я».
При нівелюванні куріння в нашій країні можна було б на третину знизити смертність від інфаркту, інсульту та ішемічної хвороби серця. На цьому наголошує лікар-кардіолог Національного центру «Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеско» НАМН України Олена Кваша. «За даними досліджень, проведених в Інституті кардіології, тютюнокуріння — це другий за значимістю фактор ризику смертності від серцево-судинних захворювань в Україні після артеріальної гіпертензії», — пояснює лікар.
За матеріалами www.moz.gov.ua