Наказ МОЗ України від 5.05.2011 р. № 262

24 травня 2011 о 15:08
2188

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Наказ МОЗ України від 5.05.2011 р. № 262
Про організацію медичного забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2011 року

На виконання статті 6 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та з метою організації якісного медичного забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у літній період 2011 року

НАКАЗУЮ:

1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров’я Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Харківської, Управління охорони здоров’я та курортів Вінницької, Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської, управлінь охорони здоров’я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров’я Київської міської держадміністрацій, головним лікарям Республіканської санітарно-епідеміологічної станції АР Крим, обласних, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічних станцій, центральних санітарно-епідеміологічних станцій на водному, залізничному, повітряному транспорті:

1.1. Організувати проведення нарад і семінарів для медичних працівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з питань оздоровлення, відпочинку та дотримання вимог санітарного законодавства, профілактики травматизму, безпеки життєдіяльності, надання невідкладної медичної допомоги.

1.2. Забезпечити контроль та нагляд за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та спільного наказу Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 № 242/329 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».

1.3. Вжити заходів щодо безоплатного проведення медичних оглядів та бактеріологічного обстеження працівників бюджетних дитячих оздоровчих закладів в лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я.

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров’я Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Харківської, Управління охорони здоров’я та курортів Вінницької, Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської, управлінь охорони здоров’я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров’я Київської міської держадміністрацій:

2.1. Забезпечити обстеження дітей, які від’їжджають до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, оформлення необхідної медичної документації.

2.2. Направляти на санаторно-курортне лікування до спеціалізованих санаторно-курортних закладів в першу чергу дітей-інвалідів, дітей з хронічними захворюваннями, відповідно до показань, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей працівників правоохоронних органів, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей загиблих шахтарів, журналістів, талановитих та обдарованих дітей.

2.3. Організувати якісне медичне забезпечення під час перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, супровід груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку, проведення екскурсій, походів, купання дітей у водоймах.

2.4. Направити для роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку медичних працівників, у першу чергу тих, які мають досвід роботи у таких закладах, та для супроводження груп дітей до(від) місця оздоровлення та відпочинку.

2.5. Закріпити за територіальними лікувально-профілактичними закладами дитячі заклади оздоровлення та відпочинку дітей, дитячі санаторно-курортні заклади для надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригади швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

2.6. Забезпечити інформування за проведенням оздоровлення і відпочинку дітей у 2011 році Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров’я щомісяця, починаючи з 10 травня поточного року.

3. Головним лікарям Республіканської санітарно-епідеміологічної станції АР Крим, обласних, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічних станцій, центральних санітарно-епідеміологічних станцій на водному, залізничному, повітряному транспорті:

3.1. Забезпечити державний санітарно-епідемічний нагляд за виконанням планових завдань з підготовки до відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, відповідно до мережі закладів, що заплановані до роботи влітку.

3.2. Забороняти відкриття непідготовлених до роботи влітку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У разі виявлення при перевірках несанкціонованого відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, вжити заходів адміністративного впливу відповідно до вимог чинного законодавства.

3.3. Забезпечити нагляд за додержанням вимог санітарного законодавства, в тому числі щодо якості питної води, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь хімічними речовинами.

3.4. Посилити державний санітарно-епідемічний нагляд за оздоровленням дітей влітку на базі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

3.5. Забезпечити інформування за проведенням оздоровлення і відпочинку дітей у 2011 році Державної санітарно-епідеміологічної служби України щомісяця, починаючи з 10 травня поточного року.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Аніщенка О.В.та Голову Державної санітарно-епідеміологічної служби України, в.о. Головного державного санітарного лікаря України Риженка С. А.

В.о. Міністра
О.В. Аніщенко