У 2018 р. на Житомирщині планують побудувати та ввести в експлуатацію перші 10 нових сучасних амбулаторій для жителів сільської місцевості.
Про це зазначив голова облдержадміністрації (ОДА) Ігор Гундич 16 лютого 2018 р. під час підсумкової колегії управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, участь у якій взяли також заступник голови ОДА Ярослав Лагута, головні лікарі та керівники медичних установ області.
«Наша область активно долучається до медичної реформи. Так, Житомирщина — одна з перших областей, в якій створено госпітальні округи. За ініціативи Президента України ми з 2018 р. починаємо реформувати первинну ланку у сільській місцевості — плануємо будівництво нових амбулаторій, реконструкцію та ремонт вже наявних, а також обладнання їх сучасним устаткуванням. Цього року плануємо ввести в експлуатацію 10 нових амбулаторій. І тоді ми покажемо людям у сільській місцевості реформу медицини — сучасними об’єктами та якісними змінами. Цей процес я взяв на свій особистий контроль, тому будівництво й обладнання буде якісним», — наголосив І. Гундич.
За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Миколи Суслика, за поданням районних державних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад на Житомирщині загалом планується будівництво 37 нових амбулаторій, капітальний ремонт у 20 та реконструкцію 9 амбулаторій. Усі об’єкти мають пройти конкурс у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
На реалізацію медичних проектів у сільській області Мінрегіон виділив державну субвенцію у розмірі 155,5 млн грн., які вже є на рахунку області. Рекомендований розмір співфінансування об’єднаних територіальних громад та районів — не менше 15%.
Керівник області також акцентував на тому, що медицина — пріоритетна галузь і є в лідерах за виділенням коштів із власних надходжень обласного бюджету на реконструкцію закладів та закупівлю обладнання.
Серед найважливіших медичних проектів 2018 р.:
- створення Центру реабілітації учасників АТО на базі Обласного медичного центру вертебрології і реабілітації;
- початок реконструкції Житомирського обласного онкологічного диспансеру;
- закуплення сучасного ангіографа за спільні кошти державного, обласного та місцевих бюджетів для інфарктного відділення Обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського.
Нагадаємо також, що минулого року у Житомирі відкрито медичний інститут.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами oda.zt.gov.ua