Про це йшлося під час робочої зустрічі голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я (Комітет) Тетяни Бахтеєвої з новопризначеним в Україну менеджером Глобального фонду з боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією Ніколя Канто.
Голова Комітету зазначила, що внаслідок світової фінансово-економічної кризи Україна має виражений дефіцит державного фінансування системи охорони здоров’я, що не дозволяє забезпечити повне фінансування програм боротьби з туберкульозом і ВІЛ/СНІДом. Як наслідок — Україна є одним із європейських лідерів за рівнем захворюваності та смертності населення від туберкульозу, за темпами поширення епідемії ВІЛ. Надання світовою спільнотою необхідних для України додаткових фінансів сприятиме значному зниженню захворюваності та смертності, зокрема від туберкульозу, до рівня розвинених країн Європи.
Від імені Глобального фонду Ніколя Канто дав високу оцінку законотворчій діяльності Комітету: розроблено один із найкращих в Європі законопроект по боротьбі зі СНІДом, завершується підготовка до другого читання у парламенті законопроекту про боротьбу з туберкульозом.
Глобальний фонд минулого року прийняв рішення про виділення Україні 305 млн дол. США на боротьбу з ВІЛ/СНІДом. Також прийнято позитивне рішення за заявкою України на фінансування заходів по боротьбі з туберкульозом у сумі 98 млн дол. США, основним реципієнтом яких став Благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України».
Однак існує проблема, пов’язана з тим, що в Україні, на відміну від таких країн, як Росія і Молдова, допомога Глобального фонду обкладається податками. Такий підхід не відповідає міжнародним нормам і потребує врегулювання на державному рівні.
Також Ніколя Канто висловив стурбованість ситуацією щодо забезпечення регіонів України протитуберкульозними препаратами другого ряду, без яких неможливе лікування мультирезистентних форм цієї хвороби.
За матеріалами www.health.unian.net