У Міністерстві охорони здоров’я України триває робота над створенням Національного плану заходів із охорони психічного здоров’я до 2030 року. Урядовці закликають громадян впродовж тижня надсилати свої пропозиції та зауваження і взяти участь у другому етапі технічних консультацій, який відбудеться 22–27 лютого 2018 р. у Міністерстві охорони здоров’я.
На сьогодні експерти разом із громадськістю опрацювали пропозиції від 75 фахівців під час технічних консультацій у грудні минулого року. В результаті цієї роботи було сформовано п’ять основних напрямків Плану заходів:
1. Стратегія, державне управління, міжсекторальна співпраця, права людини.
2. Розвиток персоналу у сфері охорони психічного здоров’я.
3. Надання медичних та реабілітаційних послуг.
4. Популяризація психічного здоров’я та профілактика його розладів.
5. Стратегічна інформація (моніторинг, дослідження тощо).
Міністерство охорони здоров’я України звертає увагу на те, що заходи для окремих груп населення (дітей, жінок, ветеранів тощо) є невід’ємною частиною кожного із означених напрямків, тому вони не виділені в окремий напрямок.
Для зручності в роботі з документами ми виділили окремо заходи щодо охорони психічного здоров’я дітей та людей, які страждають на залежності:
Пропозиції та зауваження просять надіслати до 20 лютого 2018 р. на адресу: [email protected].
Протягом 22–27 лютого 2018 р. в Міністерстві охорони здоров’я України пройде другий етап технічних консультацій. Для участі у ньому необхідно зареєструватися.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua