«Інфекційні хвороби мають свої підйоми (піки) і спади, які з певною періодичністю повторюються. Сьогодні є підстави говорити про пік вітрянки. Зростання захворюваності спостерігається з початку зими, зараз також реєструється багато випадків цієї інфекції. Як розвиватиметься ситуація далі — значною мірою залежить від того, як спрацюють епідеміологічна служба і лікарі — педіатри, інфекціоністи», — відзначає завідувач діагностично-інфекційного відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», заслужений лікар України Раїса Мостовенко.
Інфекціоніст зауважила, що вітряна віспа дуже виснажує імунітет, тому після перенесеного захворювання людина, особливо дитина протягом місяця дуже уразлива до інших інфекцій. Крім того, не виключено, що вона може захворіти вітрянкою ще декілька разів протягом життя.
На думку фахівця, відсутність довічного імунітету викликана як видозмінами вірусу, так і слабким опором імунної системи. Це також призводить до прихованого перебігу хвороби або нетипової клінічної картини: «Іноді вітрянку важко діагностувати. Організм людини сьогодні часто неадекватно реагує на інфекцію. Чому? Причин немало. І чи не найголовніша — внаслідок змін у навколишньому середовищі. А неякісне харчування? Більшість людей харчуються абияк, лише б вижити…».
За матеріалами www.zn.ua