Цього року в Києві розпочнуться роботи з будівництва лікарні у Деснянському районі. Про це 19 січня 2018 р. повідомив мер Києва Віталій Кличко в ефірі одного з телеканалів.
«Майже 400 тис. людей мешкають у Деснянському районі (це рівнозначно населенню великого міста), і там немає лікарні. Лікарня потрібна, ми цього року приступаємо до її будівництва, — зазначив В. Кличко. — Медичний заклад — це не лише приміщення, важливим є його наповнення — сучасне обладнання, яке дозволяє встановити точний діагноз, і в результаті — визначити ефективне лікування, а також це медичний персонал, кваліфіковані фахівці».
Мер підкреслив, що тривалий час лікарні Києва, як і в інших регіонах країни, були в занепаді. І завдання столичної влади — вдихнути нове життя у ці медичні заклади, зробити їх сучасними.
В. Кличко зауважив, що цього тижня відвідав з інспекцією Київську міську клінічну лікарню № 12 і Дитячу клінічну лікарню № 7. У Дитячій клінічній лікарні № 7 здійснили реконструкцію на майже 47 млн грн.
«Ця лікарня виглядає не як відреставрована, а як нова, — підкреслив В. Кличко. — Зроблений зовнішній і внутрішній ремонт. Встановили новий апарат МРТ вартістю майже 40 млн грн. За час його роботи обстежили вже майже 500 дітей. Придбання нового МРТ дозволяє здійснювати дослідження всіх органів. Медики, які працюють на цьому обладнанні, дуже задоволені», — сказав В. Кличко.
Також столичний голова розповів, як ознайомився і з перебігом ремонтних робіт у низці відділень Київської міської клінічної лікарні № 12. Столична влада закінчує ремонт і закупила нове обладнання для відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги та двох травмпунктів (опорно-руховий та щелепно-лицьовий). На реконструкцію приймального та спеціалізованих відділень виділено 91 млн грн. При цьому на 60 млн грн. закупили нове медичне обладнання.
«Усі наші медичні заклади повинні відповідати сучасним вимогам і надавати якісний сервіс та ефективну допомогу всім, хто звертається. Тому ми крок за кроком оновлюємо медичні заклади до європейського рівня. Цього року ми ще збільшили фінансування медичної галузі як однієї з пріоритетних — до 9,1 млрд грн. Це гроші на будівництво і ремонт лікарень, закупівлю сучасного обладнання, тому що сучасна медицина — це перш за все нові технології», — наголосив В. Кличко.
Цього року в столиці з метою підвищення рівня енергоефективності медичних закладів планують утеплити фасади та замінити вікна в Дитячій клінічній лікарні № 4 Солом’янського району, Дитячій клінічній лікарні № 9 Подільського району, Київському міському пологовому будинку № 6, Київському міському психоневрологічному диспансері № 3, Київському міському консультативно-діагностичному центрі.
Також планується провести капітальний ремонт приміщень відділень паліативної допомоги в таких закладах: Київська міська клінічна лікарня № 2, Київська міська клінічна лікарня № 6, Київська міська клінічна лікарня № 10, Київська міська клінічна лікарня № 18, Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни.
Окрім того, завершать капітальний ремонт кардіохірургічного операційного блоку відділення рентген-ендоваскулярної хірургії з палатами реанімації та післяопераційного перебування в Олександрівській клінічні лікарні м. Києва.
Значну увагу цього року також буде приділено проведенню ремонтів закладів лікарсько-акушерської допомоги вагітним, породіллям та новонародженим. Так, буде проведено капітальний ремонт бактеріологічної лабораторії Київського міського пологового будинку № 2, завершать розпочатий у 2016 р. капітальний ремонт із переплануванням першого поверху акушерського відділення з операційним блоком, індивідуальними та сімейними пологовими палатами Київського пологового будинку № 3, капітальний ремонт ліфтів у столичному Перинатальному центрі.
Також буде завершено роботи із перетворення закладу в лікарню інтенсивного лікування в Київській міській дитячій клінічній лікарні № 1.
Окрім того, планується завершити і роботи з капітального ремонту приміщень Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги під створення Центру серцево-судинної патології. Також планується завершити капітальний ремонт приміщень Київської міської клінічної лікарні № 2 та Київського міського пологового будинку № 1.
Нагадаємо, на базі Дитячої клінічної лікарні № 2 у столиці відкрито сучасне відділення невідкладної допомоги.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами health.kievcity.gov.ua