Ірпінська міська лікарня — це потужний медичний заклад, який функціонує з 1951 р. Багато десятиліть ірпінські лікарі займали невелику одноповерхову будівлю. Проектування нещодавно зданого в експлуатацію нового приміщення лікарні започаткували ще 1989 р. Згодом розпочалися і будівельні роботи, що тривали з перемінним успіхом аж до кінця минулого року. Протягом 2 міс приміщення медичного закладу приводилися до ладу, а в кінці лютого лікарі почали освоювати нові робочі місця.
Ознайомленню з роботою нової Ірпінської міської лікарні та іншим проблемам області була присвячена поїздка Прем’єр-міністра Миколи Азарова на Київщину.
«У нашій поліклініці працюють 100 лікарів, а розрахований заклад на 600 відвідувань щозміни, що цілком раціонально на сьогодні. Крім того, міська поліклініка виконує консультативні функції, а тому ми обслуговуємо не лише 40-тисячний Ірпінь, а й надаємо допомогу мешканцям навколишніх населених пунктів, зокрема Ворзеля, Гостомеля, Вишневого. Таким чином, під нашою опікою перебуває майже 100 тис. людей», — розповідає Світлана Росстальна, головний лікар Ірпінської міської лікарні.
Відділення поліклініки оснащені найсучаснішим медичним обладнанням. Зокрема у відділенні УЗД створено комп’ютерну базу даних пацієнтів, де зберігаються результати досліджень. Рентгенологічне відділення забезпечене цифровим флюорографом, мамографом, рентгенодіагностичним апаратом та іншим устаткуванням. За останнім словом техніки обладнані фізіотерапевтичний, стоматологічний кабінети. При поліклініці функціонує денний стаціонар на 30 ліжко-місць.
Проте є в лікарів мрія, яка поки що не втілилася в життя: поблизу закладу функціонує Центр сім’ї та дитини, а необхідно відкрити декілька сімейних амбулаторій на віддалених від поліклініки територіях. З цим побажанням колектив медиків і звернувся до Миколи Азарова, який запевнив, що влада не залишиться осторонь вирішення цього питання.
Під час відвідування поліклініки Прем’єр-міністр подарував закладу сучасний рентгенодіагностичний комплекс та ознайомився з роботою лікарів. Голова Уряду також поінформував медичних працівників, що нині розробляється механізм введення доплат лікарям у сільській місцевості за роботу у вихідні дні та в нічний час.
Більш швидкими темпами у Київській області йде оновлення дитячих оздоровчих закладів. Протягом 2 останніх років відремонтовано 19 санаторіїв, де влітку відпочиватимуть близько 100 тис. дітей.
У Переяслав-Хмельницькому районі 29 квітня нинішнього року після капітальної реконструкції відкрився дитячий оздоровчий центр «Славутич», відновлення якого було ініційовано Президентом України. Вже до Дня захисту дітей, 1 червня, «Славутич» безкоштовно прийматиме дітей-сиріт і дітей з багатодітних сімей.
За матеріалами www.kyiv-obl.gov.ua