На Міжгірщині, в селі Колочава, на базі сімейної амбулаторії запрацювала перша в Закарпатській області «Школа здоров’я». Інформаційно-профілактична та освітня робота, ознайомлення з основними ризиками серцево-судинних захворювань, пропагування і формування серед населення навиків здорового способу життя, впровадження ефективної, доступної та якісної медико-санітарної допомоги у закладах первинної ланки — ось далеко не повний перелік напрямів роботи «Школи здоров’я».
Під час заняття медики амбулаторії розповідали мешканцям села про фактори ризику при ішемічній хворобі серця, про лікувальну фізкультуру при серцево-судинних захворюваннях, про раціональне харчування, про можливості фітотерапії у лікуванні при хворобах серця. Окрім наочних прикладів у вигляді корисної смакоти — дев’яти напоїв для здорового серця, різних видів меду та інших десертів, медики визначили кожному з присутніх індекс Робінсона («Формула здоров’я»), провели анкетування та відповіли на численні запитання.
Завідувач амбулаторії села Колочава Василь Леньо спільно з колегами акцентував увагу присутніх на основних симптомах, алгоритму дій та першій допомозі у разі серцевого нападу. Також йшлося і про відповідальність людей за власне здоров’я, необхідність відмови від шкідливих звичок та важливість проходження профілактичних медичних оглядів.
Профілактично-просвітницькі навчання відбуваються в рамках реалізації спільного зі Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». За словами головного лікаря Міжгірського центру первинної медико-санітарної допомоги Марії Гримут, такий формат спілкування викликав надзвичайну зацікавленість селян і показав, що є одним із дієвих методів донесення інформації до населення та проведення ефективної профілактичної роботи. Зустрічі з лікарями відбуватимуться на постійній основі й щоразу вибиратиметься актуальна тематика для спілкування.
А вже на початку грудня у селі Синевир при місцевій амбулаторії відбудеться аналогічний освітній захід. Невдовзі «Школи здоров’я» запрацюють при сімейних амбулаторіях усіх районів області.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами wb.moz.gov.ua