15–16 листопада 2017 р. Міністерство охорони здоров’я проводить нараду з представниками регіональних департаментів щодо впровадження медичної реформи в Україні.
Нагадаємо, нещодавно Парламент ухвалив законопроект № 6327, що дає старт медичній реформі, а також проект закону № 7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. На черзі голосування за законопроект № 6604, що гарантує фінансування реалізації медичної реформи з державного бюджету та підписання законів Президентом. Тим часом Міністерство готується до впровадження реформи та продовжує проводити консультації з представниками медичної спільноти.
Нарада «Формування системи охорони здоров’я в Україні у 2018 році: первинна медична допомога, нові фінансові механізми, створення Національної служби здоров’я, організація медичної допомоги матерям і дітям у контексті реформи» організована за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та триватиме протягом двох днів у Києві.
«Уже є план поетапного розвитку реформи, і дуже важливо, щоб ми робили це з вами разом. Ми маємо попрацювати, як одна велика команда і вийти з цього форуму з готовим графіком і розумінням того, як ці зміни будуть відбуватися», — зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час відкриття наради.
За словами У. Супрун, весь процес підготовки законопроекту проходив у тісній співпраці з медиками і було проведено зустрічі з тисячами фахівців. І ця зустріч — закономірне продовження такого консультування.
В.о. міністра охорони здоров’я анонсувала перші основні кроки впровадження реформи: автономізація медичних закладів, розвиток системи eHealth, запуск Національної служби здоров’я України.
«Зараз багатьом важко повірити, що ми виконаємо запланований обсяг робіт, але й в ухвалення закону було важко повірити. Однак нам вдалося це зробити. І це, безперечно, ваша заслуга теж — я знаю, що медики на місцях переконували своїх депутатів голосувати за цей законопроект. Ми обговоримо з вами проект плану впровадження реформи і за взаємної згоди почнемо його реалізацію», — сказав заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Він також презентував ключові компоненти реформи та зазначив, що успіх імплементації реформи залежить і від місцевої влади, і від комунальних закладів, Парламенту та Уряду України, і Національної служби здоров’я України та системи eHealth.
Під час наради голови обласних та районних відділів охорони здоров’я, головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги отримують інформацію щодо основних етапів та механізмів впровадження реформи, а також можуть поставити запитання та внести пропозиції щодо конкретних нюансів реалізації змін у системі охорони здоров’я.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua