28–29 квітня у Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої онкології». Для обміну науковим та практичним досвідом у рамках конференції зібралися провідні фахівці України, Росії та Італії.
Конференція складалася з двох частин : секції клінічної дитячої онкології та доповідей представників громадських та волонтерських організацій.
Відкриваючи конференцію, Ірина Крячок, заступник директора Національного інституту раку з навчально-організаційної роботи, доктор медичних наук, представила основні статистичні дані стосовно дитячої захворюваності на рак, в тому числі солідні пухлини, в Україні.
Учасників конференції привітав також Жан Батіст Паріджі, професор, віце-президент CICOPS, координатор Центру міжнародної співпраці фундації клініки «S. Matteo», директор Школи дитячої хірургії при Університеті м. Павія, Італія. Він наголосив на важливості співпраці на міжнародному рівні, зокрема щодо розповсюдження «холістичного» підходу до лікування дітей з онкологічними захворюваннями.
Про роль комплексної реабілітації в дитячій онкології розповів Григорій Цейтлін, д-р мед. наук, завідувач відділення реабілітації у Федеральному науково-клінічному центрі дитячої гематології, онкології та імунології (Москва, Росія). Він наголосив, що таку реабілітацію необхідно розпочинати одразу після виникнення підозри на рак для запобігання розвитку в подальшому складних психосоматичних розладів у дітей.
Стосовно радикальної терапії в дитячій онкології велику зацікавленість учасників конференції викликала доповідь кандидата медичних наук Сергія Павлика, Національний інститут раку. Він поділився досвідом застосування високодозової хіміотерапії при аутотрансплантації в комплексному лікуванні дітей зі злоякісними солідними новоутвореннями.
Про шляхи захисту та збереження репродуктивної функції при лікуванні герміногенних пухлин яєчника у дітей розповів Володимир Білецький, кафедра онкології Харківської медичної академії післядипломної освіти, обласна дитяча клінічна лікарня №1, Харків.
Олена Шайда, Національний інститут раку, поінформувала про результати лікування сарком м’яких тканин у дітей за протоколом EpSSG NRSTS 2005. Вона підкреслила, що основним побічним ефектом для більшості пацієнтів виявився розвиток мієлосупресії.
Під час завершальної частини провідні дитячі онкологи з усієї України демонстрували складні клінічні випадки та шляхи їх лікування. Спеціалісти Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні розповіли про 2 випадки кардіального метастазування остеосаркоми у дітей.
Докладніше про подію читайте на сторінках нашого видання найближчим часом.
Анна Городецька