За результатами наради Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив міністру охорони здоров’я Іллі Ємцю створити робочу групу, яка протягом 2 тиж має напрацювати зміни до законодавства щодо реформування системи охорони здоров’я.
«Відкладати рішення проблем, що накопичилися в медицині, далі не можна. У 2010 р. 97% українських сімей зверталися до лікарів, 15% з них не змогли отримати медичної допомоги необхідної якості чи придбати ліки», — наголосив Микола Азаров. На період стаціонарного лікування 9 з 10 хворих змушені брати з собою в лікарню медикаменти, ¾ — їжу, майже ⅔ — постільну білизну.
«Я пропоную усім представникам громадських організацій, Національної академії медичних наук, Міністерства охорони здоров’я, практичної медицини, Федерації профспілок України долучитися до співпраці з цією робочою групою та взяти участь у доопрацюванні законопроектів з цього приводу», — зазначив Микола Азаров.
Глава Уряду підкреслив, що система охорони здоров’я в Україні не задовольняє потреб ні громадян, ні керівництва країни, та додав, що питання реформування системи охорони здоров’я назріло давно і відкладати його вирішення не можна. За результатами діяльності робочої групи після 10 травня буде проведено ще одну нараду, на якій планується предметне обговорення доопрацьованих законопроектів щодо реформування системи охорони здоров’я з метою подальшого ухвалення їх на засіданні Уряду і направлення до Верховної Ради України.
Також на нараді йшлося про підвищення рівня оплати праці медичних працівників відповідно до кваліфікації, навантаження та особливих умов роботи. Навіть під час реорганізації медики не повинні втрачати у зарплаті. Якщо, наприклад, головний лікар внаслідок оптимізації мережі лікувально-профілактичних закладів стає завідуючим лабораторією, то необхідно зберегти за ним рівень заробітної плати та всіх надбавок.
За матеріалами www.kmu.gov.ua