Створення єдиного медичного простору для військових і цивільних із залученням усіх наявних ресурсів — одне з першочергових завдань держави. Саме тому 29 вересня 2017 р. за ініціативи Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України проведено перше засідання Координаційного центру, який є основним тимчасовим консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України для організації діяльності медичних служб сил оборони та органів і закладів охорони здоров’я.
У засіданні взяв участь перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, який зазначив, що формування Координаційного центру — це спільна перемога, а його діяльність — один із пріоритетів Уряду. Отже, задля ефективної роботи у напрямку надання якісної медичної допомоги цивільним і військовослужбовцям буде створено єдиний медичний простір.
За словами Уляни Супрун, в.о міністра охорони здоров’я України, на сьогодні між різними відомствами існують десятки бюрократичних перепон, які не дають можливості швидко та ефективно вирішувати проблемні питання щодо надання якісної медичної допомоги нашим громадянам. «Тому ми разом створюємо потужну систему медичного забезпечення, яка допоможе захистити наших громадян. Для мене важливо, щоб наш план не був черговою кипою паперів, а відповідав реальним потребам та створив єдину злагоджену систему, в якій однаково потужно працюватимуть медичні служби сил оборони та цивільні заклади», — наголосила У. Супрун.
Створення Координаційного центру також спрямоване на виконання завдань, визначених оперативною ціллю 4.2 Стратегічного оборонного бюлетеня України. Так, Координаційний центр забезпечуватиме якісну реалізацію матриці Стратегічного оборонного бюлетеня в частині побудови медичного забезпечення для надання належної медичної підтримки всім діям сил оборони відповідно до поставлених завдань та строків.
У. Супрун зауважила: «Стратегічний оборонний бюлетень — це чудовий документ, у якому чітко прописані наші дії та завдання на шляху до створення реально діючого єдиного медичного простору, тому ми маємо виконувати наші обв’язки. МОЗ України відкрито до співпраці. Будемо разом долати відстань та іти один одному назустріч заради спільної мети — надання якісної медичної допомоги громадянам України».
Зазначимо також, що особливої уваги потребує збереження психічного здоров’я військовослужбовців.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua