Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, у зв’язку з поширенням інфекції невакциновані проти кору діти не допускатимуться у навчальні заклади в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях.
У зв’язку зі спалахом кору в Україні Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки України намагаються не допустити подальшого поширення інфекції. У трьох областях з найбільшою кількістю захворілих — Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській — діти, які не отримали щеплення від кору, не допускаються до відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, що є одним із основних способів запобігти поширенню спалаху інфекції.
На початок вересня в Україні зареєстровано 1627 випадків кору, двоє дітей в Одеській області померли. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській (747 випадків), Одеській (589 випадків) і Тернопільській (70 випадків) областях.
Здебільшого на кір хворіють діти. Однак реєструється значна кількість захворілих серед дорослих. Так, цього року в Івано-Франківській області захворіла 591 дитина (79% усіх захворілих), в Одеській — 389 дітей (66% усіх захворілих) та Тернопільській — 57 дітей (81% усіх захворілих). Зазвичай хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору.
Ситуація з кором викликала занепокоєння Уряду, і на нараді у віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка прийнято рішення про недопущення дітей, які не мають щеплення проти кору, в навчальні заклади у трьох областях з найбільшою кількістю захворілих — на період спалаху захворювання до того моменту, поки вони не отримають всі потрібні дози вакцини за календарем. З початком навчального року ризик масового поширення інфекції значно зростає.
Фахівці Міністерства охорони здоров’я України закликають батьків в усіх областях України, не лише там, де реєструються спалахи, вакцинувати дітей, аби вберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва «ГлаксоСмітКляйн», Бельгія) наявна в усіх областях у достатній кількості.
До уваги батьків дітей віком від одного до дев’яти років — якщо ви пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу та зробіть безоплатне щеплення якомога швидше. Тим дітям, яким скоро виповнюється 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за календарем щеплень. Вакцинуватися рекомендується також і дорослим, які не мали щеплення проти кору, придбавши вакцину за власний кошт.
Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Захворювання проявляється високою температурою тіла, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і діарея. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи спричинити ураження головного мозку.
Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Минулого року менше половини українських дітей були щеплені від кору за графіком. На кінець серпня 2017 р. другою дозою вакцини КПК за календарем щеплень були захищені 61% дітей віком 6 років.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua