Як повідомляють у прес-службі Міністерства оборони України, 27 вересня 2017 р. у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся брифінг на тему «Збереження психічного здоров’я особового складу Збройних Сил України: реалії та перспективи».
Брифінг був присвячений актуальним питанням впровадження та активного використання ефективних профілактичних і реабілітаційних заходів. У рамках заходу було розглянуто сучасний стан та перспективи розвитку психологічного забезпечення діяльності військових підрозділів, питання науково-методичного супроводження заходів психологічного забезпечення, а також робота за цим напрямком під час виконання бойових завдань.
Учасниками брифінгу стали офіцери Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України, Управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України, військовослужбовці, які опікуються питаннями психологічного забезпечення Збройних Сил України.
«Події, які відбуваються в районі проведення АТО, відрізняються високою інтенсивністю, напруженістю, швидкоплинністю. Діяльність у таких екстремальних умовах вимагає від людини роботи на межі її можливостей. Тому не дивно, що внаслідок участі у бойових діях у військовослужбовців можуть виникати негативні психічні стани. Саме можуть, а не виникають, — зазначає начальник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України полковник Назім Агаєв. — Ігнорування негативних проявів може призвести до перетворення тимчасових складнощів на хронічні. Тому сьогодні існує гостра необхідність впровадження та активного використання ефективних профілактичних і реабілітаційних заходів, з метою запобігання порушенням психічного здоров’я військовослужбовців та відновлення їх соціально-професійного статусу».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами mil.gov.ua