Наразі у суспільстві виник резонанс з приводу питання оплати пологів, внаслідок чого 21 серпня 2017 р. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України опублікувало роз’яснення, в якому зазначається, що пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 р. і надалі, а держава на 100% покриє вартість цих послуг.
Згідно з інформацією МОЗ України, медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, міністерство звертає увагу, що в останній редакції законопроекту № 6327 зазначається:
«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».
Медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. За інформацією МОЗ України, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 р. почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту, а у 2018 р. окремі послуги будуть оплачуватися з Державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним із перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.
МОЗ України звертає увагу, що всі, хто цікавиться медичною реформою в Україні, мають змогу ознайомитися з останньою редакцією законопроекту «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 6327, і наголошує, що він є ключовим для медичної реформи в нашій державі. Документ передбачає істотні зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я України та гарантує рівний доступ до медичних послуг для громадян.
Міністерство доповідає, що 12 липня 2017 р. парламентський комітет з питань охорони здоров’я рекомендував законопроект № 6327 до ухвалення Верховною Радою України у другому читанні та у цілому, і вже у вересні народні депутати мають ухвалити законопроекти № 6327 та № 6604 та запустити зміну моделі фінансування в Україні.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua