28 липня 2017 р. у Житомирському інституті медсестринства відбулося засідання колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, яке провів начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Суслик.
У засіданні колегії також взяли участь керівники ЦРЛ, ЦМЛ, ТМО, центрів ПМСД, обласних лікувально-профілактичних, навчальних медичних і фармацевтичного закладів, начальники управлінь, відділів та секторів охорони здоров’я міст і районів області, головні штатні та обласні позаштатні фахівці (дорослі та дитячі) відповідно до питань колегії.
Засідання колегії розпочалося з привітання головного лікаря Обласного наркологічного диспансеру Максима Кутишенка з присвоєнням йому звання «Заслужений лікар України». Учасники зібрання теплими словами подяки та щирими оплесками привітали за багаторічну працю головного лікаря Обласного онкологічного диспансеру Бориса Гулю, головного лікаря Обласної дитячої клінічної лікарні Віктора Марченка, директора Автобази санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я Валерія Салацького.
Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації М. Суслик представив колегам новопризначеного керівника Обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Олександра Миколайовича Зарицького.
Начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олексій Андрушко доповів про хід реалізації в регіоні урядової програми «Доступні ліки».
Було зазначено, що Міністерство охорони здоров’я України опублікувало новий реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки» та які пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом 2-го типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.
До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробник — країн Європейського Союзу, 17 — України, 4 — Індії, 1 — Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.
У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, на 5 — із цукровим діабетом 2-го типу, на 4 — із бронхіальною астмою порівняно з попередніми місяцями.
Реєстр, зокрема, включає інформацію про торговельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати, якщо ціна на препарат перевищує граничну оптово-відпускну ціну.
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти в Україні з квітня 2017 р. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу та бронхіальної астми на понад 126 млн грн. бюджетних коштів.
Головний позаштатний спеціаліст Управління охорони здоров’я облдержадміністрації зі спеціальності «Педіатрія», заступник головного лікаря Обласної дитячої клінічної лікарні Оксана Лук’яненко ознайомила присутніх з інформацією про стан дитячої смертності в області у І півріччі поточного року. Велике занепокоєння лікарів викликано тим, що за звітній період в області померли 19 дітей віком від 6 до 14 років (на 5 більше ніж у 2016 р.). Серед підлітків віком 15–17 років померли семеро (на 1 менше ніж у 2016 р.). Причина смертності — ДТП, травми, отруєння, повішання, утоплення, механічна асфіксія, вроджені вади розвитку. Більшість померлих дітей із сільської місцевості.
Про допомогу хворим нефрологічного профілю розповіла обласний позаштатний нефролог Алла Біляс.
За даними моніторингу, станом на 1 січня 2016 р. в області на обліку перебували 19 759 осіб із хронічною хворобою нирок. За даними реєстру, із них у 1528 (7,7%) відзначають ІІІ–V стадію захворювання. У 319 хворих діагностовано виражену ниркову недостатність, із них 293 отримували ниркову замісну терапію.
Завідувач хірургічного відділення Обласного онкологічного диспансеру Ігор Міщеряков ознайомив учасників колегії з профілактикою, діагностикою та лікуванням раку шлунка. Зокрема він зазначив, що центрами ПМСД області проводиться велика робота з профілактики та діагностики і раннього виявлення передпухлинної патології та злоякісних новоутворень. Сімейними лікарями сформовані групи ризику, проводиться обстеження щодо злоякісних новоутворень у осіб із хронічним гастритом та пептичною виразкою. Водночас фахівець запропонував зобов’язати вузьких спеціалістів постійно надавати методичну консультативну допомогу сімейним лікарям та районним онкологам, а також двічі на рік здійснювати контроль за проведенням ЕФГДС-досліджень у групах ризику тощо.
Про виконання рішень та наказів попередніх засідань колегії Управління охорони здоров’я облдержадміністрації йшлося у виступі головного лікаря Обласного протитуберкульозного диспансеру Віталія Дідика та обласного позаштатного ендоскопіста Сергія Поліщука.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами oz.zt.gov.ua