25–26 липня 2017 р. представники Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України ініціювали стратегічну сесію для обговорення цілей та завдань медичної реформи, ролі Проектного офісу eHealth у здійсненні змін у сфері охорони здоров’я, а також створення Державного підприємства для регулювання eHealth в Україні.
Зустріч організувала компанія «Deloitte» за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». Крім команди eHealth, до участі в сесії були залучені донори, експерти українських та міжнародних організацій, практикуючі лікарі. Керівництво МОЗ України представляв заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
На стратегічній сесії розглядали 5 сфер реформи охорони здоров’я, а саме:
- створення Національної служби здоров’я України, нові механізми фінансування та реімбурсація;
- первинна медична допомога — система інформаційного управління та спеціалізована амбулаторна допомога;
- створення госпітальних округів;
- збір та обробка статистичних даних, формування звітності (охорона здоров’я, лікування, операції та утилізація, людські ресурси);
- гарантований пакет послуг. Програми громадського здоров’я.
«Сьогодні ми стоїмо на початку великого шляху, — пояснює Юрій Бугай, керівник Проектного офісу eHealth. — На наших очах постає нова система охорони здоров’я, в основу для якої ми закладаємо сучасні ІТ-сервіси. Саме вони дозволять зробити цю сферу прозорою та зрозумілою для всіх її учасників».
Другий день сесії був присвячений ролі Проектного офісу eHealth у медичній реформі, а також створенню державного підприємства, що в майбутньому стане оператором електронної системи охорони здоров’я.
Зустріч представників усіх груп ключових користувачів eHealth дозволила організаторам чіткіше сформувати вимоги до системи. У майбутньому це зменшить обсяг можливих доопрацювань на етапі тестування та дозволить спростити процес впровадження.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами ehealth-ukraine.org