У рамках реалізації проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» для Рівненської області закупили 18 нових автомобілів швидкої допомоги марки «Citroen». 16 із них — для районних лікарень, ще по одному — для обласної та міської клінічної лікарень.
Ключі від машин швидкої допомоги передали головним лікарям медичних закладів голова обласної державної адміністрації Олексій Муляренко, перший заступник голови обласної ради Олександр Корнійчук та керівник групи впровадження проекту Світового банку в області Сергій Рибачок.
«Особливо приємно, що на Рівненщині реформа охорони здоров’я впроваджується спільно з реалізацією проекту Світового банку «Покращення охорони здоров’я на службі у людей». Переконаний, що кропітка щоденна праця фахівців управління охорони здоров’я спільно з консультантами Світового банку даcть свій результат, і це практично покращить умови надання медичної допомоги в області. Одним із перших реальних досягнень реалізації проекту стало придбання цих «швидких», — зазначив О. Муляренко.
Кожне авто укомплектоване сучасним обладнанням: дефібрилятором, електрокардіографом, інфузоматом, відсмоктувачем, пульсоксиметром, глюкометром та кисневою станцією. Також «швидкі» оснащені ношами на пневмопідвісці, функціональною каталкою, вакуумною шиною та приладом для підігрівання розчинів.
Як розповів заступник головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Гикавчук, машини відповідають класу «В». Тобто надаватимуть медичну допомогу усім хворим. А при підключенні апарата штучної вентиляції легень авто практично перетворюватиметься на реанімобіль.
Нагадаємо, автомобілі швидкої допомоги вартістю 64,5 тис. дол. США кожна закуплено у рамках реалізації проекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який триватиме до 2020 р.
Разом з тим керівник групи впровадження проекту С. Рибачок зазначив, що придбання машин швидкої допомоги — це далеко не єдине, що планується реалізувати в межах проекту. Передбачається також реконструкція 105 лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. Також на базі обласної лікарні планують створити серцево-судинний центр та проведуть тренінги для понад тисячі лікарів Рівненської області.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua