Президент України Віктор Янукович провів зустріч із міністром охорони здоров’я України Іллею Ємцем. Під час зустрічі були обговорені головні напрямки реформування медичної галузі України.
«У медичній сфері нашої держави повинні відбутися реформи. Мені дуже приємно говорити про те, що охорона здоров’я і медицина сьогодні перебувають під увагою Глави держави», — зазначив після зустрічі з Президентом міністр охорони здоров’я України.
І. Ємець наголосив, що Міністерство охорони здоров’я України вважає за потрібне долучати до проведення реформування галузі самих медиків. «Медична реформа може бути еволюційна лише в тому випадку, коли професіонали-медики самі будуть не просто брати участь, а й підтримувати ті реформи, які вкрай потрібні Україні», — підкреслив він. За словами міністра, зокрема йдеться про залучення професійних об’єднань медиків.
Окремої уваги на зустрічі було приділено питанням кадрової політики в медицині. «Звичайно, у нас зараз є така проблема, що всі хочуть бути «вузькими» спеціалістами… Однак нам треба так проводити реформи, щоб заохотити і молодих людей, і іноді «міцних пенсіонерів» працювати в первинній ланці медицини», — сказав І. Ємець.
Також під час зустрічі обговорено тему державно-приватного партнерства як одного із шляхів розвитку системи охорони здоров’я в Україні.
«Якщо зараз у медицині негайно і терміново будуть розроблятися і законотворчі, і нормативно-правові документи, що нададуть можливості медицині йти цим шляхом, — це буде тільки на користь здоров’я нації», — переконаний І. Ємець.
За результатами зустрічі з Президентом І. Ємець звернувся до медичної спільноти України.
У зверненні міністра охорони здоров’я йдеться про те, що створення в Україні медицини сучасного рівня та поліпшення здоров’я громадян — питання, які постійно у полі зору Уряду. Майбутнє медичної галузі вимагає загальнонаціональних зусиль, підтримки кожного, хто вболіває за долю України. Підставою для хвилювання є нинішній складний стан галузі та щорічне (протягом десятиліття) погіршення здоров’я населення.
Створення дієвої Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України — це можливість налагодити системний діалог усіх, хто заінтересований створити в Україні сучасну медицину, напрацьовувати конструктивні рішення для подолання проблем, здійснювати контроль за діяльністю галузі та окремими діями, знаходити порозуміння.
Заради виконання зобов’язань та досягнення мети ми вітаємо всі ефективні механізми співпраці влади із громадськістю. Проте у процесі формування Громадської ради чекаємо насамперед активної участі представників медичної спільноти, профільних громадських організацій, асоціацій і товариств.
У період реформування нам особливо потрібна об’єктивна допомога громадськості — щоб зберегти те позитивне, що вже напрацьовано, і змінити застаріле. Спільно треба зміцнювати медичну справу, поліпшувати престиж, статус і соціальний захист медиків, створювати систему високоякісної сучасної медичної допомоги громадянам.
Переконані, що професійність, досвідченість і компетентність у питаннях охорони здоров’я членів майбутньої Громадської ради стануть базовими критеріями її ефективної роботи заради розвитку української медицини — сфери, що є фундаментом життя суспільства.
За матеріалами www.president.gov.ua, www.moz.gov.ua