Як повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, відповідно до Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 1013-p, розвиток і реорганізація мережі закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, здійснюватимуться через госпітальні округи. Основним завданням створення госпітальних округів є організація медичної допомоги таким чином, щоб забезпечити якість, своєчасність доступу до допомоги та ефективне використання коштів.
З цією метою кожен госпітальний округ повинен розробити План розвитку госпітального округу, в якому в тому числі визначається перелік перспективних закладів охорони здоров’я. Можливості цих закладів повинні відповідати вимогам МОЗ України, які визначені в розроблених Рамкових вимогах до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів.
Цей документ визначає функціональне призначення закладів та напрямки медичної допомоги, що може надаватися в лікарнях I та II рівнів. Детальні вимоги до функціональних потужностей закладів встановлюються за чотирма напрямками:
- екстрена медична допомога;
- медична допомога при гострому інфаркті міокарда;
- медична допомога при гострому мозковому інсульті;
- лікувально-діагностична допомога вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим.
Просимо надати пропозиції до 19 травня 2017 р. до Управління координації центрів реформ МОЗ Україні в паперовому вигляді та на e-mail: [email protected].
Пропозиції та зауваження просять надсилати з використанням форми, розміщеної на сайті МОЗ.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua