Столичні медики готові надавати висококваліфіковану допомогу під час проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017». За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Миколи Поворозника, під час «Євробачення» буде організовано роботу медичних пунктів, чергування лікарсько-сестринських бригад, медичних патрулів, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичних волонтерів тощо для найкращого забезпечення мешканців і гостей столиці якісною медичною допомогою.
«Заклади охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу, працюватимуть відповідно до графіку чергувань — цілодобово. Додатково організовано проведення консультацій, консиліумів, створено резерв життєво необхідних лікарських засобів і медичних виробів», — повідомив М. Поворозник.
За інформацією профільного департаменту, бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги в разі необхідності можна викликати цілодобово за телефоном 103. Прийом та опрацювання викликів здійснюватиметься в режимі реального часу від операторів стаціонарного та мобільного зв’язку, ліній безпосереднього зв’язку з аварійно-рятувальними службами міста. Додатково створено 4 робочих місця для операторів зі знанням англійської, німецької, французької та іспанської мов.
«Під час заходів у Києві вдень працюватимуть 184 бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги, а з 21:00 до 07:00 — 125 бригад. Лікарі «швидких» відпрацьовують виклики на автомобілях типу В і С, що відповідає міжнародним стандартам. На автомобілях встановлено відеореєстратори та GPS-навігатори для забезпечення прибуття бригад на місце в найкоротший термін», — наголосив заступник голови КМДА.
М. Поворозник додав, що в столиці цілодобово працюють пункти невідкладної медичної допомоги: 29 — для дорослих, 19 — для дітей, а також 12 травматологічних пунктів для дорослих і 2 — дитячі. Спеціалізовану невідкладну медичну допомогу можна отримати в двох отоларингологічних, двох офтальмологічних та двох стоматологічних кабінетах.
У Департаменті охорони здоров’я повідомляють, що за довідками з приводу номерів телефонів і місцезнаходження травматологічних пунктів та пунктів невідкладної медичної допомоги можна звертатися цілодобово за телефонами: 103, 1503, 1583.
Також у Києві працює консультативно-інформаційна служба «Здоров’я». Так, зателефонувавши за номером 1583, можна цілодобово та безкоштовно отримати пораду лікаря.
Наразі розроблено план взаємодії з аварійно-рятувальними службами міста на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Кількість, режим роботи, дислокація медичних пунктів, лікарсько-сестринських бригад, бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичних патрулів, медичних волонтерів узгоджено з організаторами заходів.
«Впевнений, свято музики пройде у нашому рідному місті без неприємних ексцесів. Столичні медики готові до надання допомоги всім, хто її потребуватиме, вчасно та в повному обсязі», — запевнив М. Поворозник.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://health.kievcity.gov.ua