Як повідомляють у прес-службі Управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації (ОДА), 28 березня 2017 р. за сприяння Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Українського центру науково-медичної інформації та патентно-ліцензійної роботи МОЗ України, Української асоціації лікарів-інтерністів, Управління охорони здоров’я Житомирської ОДА на базі Житомирського інституту медсестринства відбулася нарада-семінар «Ефективність впровадження клінічних настанов та протоколів надання медичної допомоги в практику лікаря внутрішньої медицини». У заході взяли участь 117 лікарів загальної практики — сімейної медицини, кардіологів, терапевтів, неврологів області.
Про шляхи впровадження у клінічну практику вітчизняних настанов та протоколів у галузі внутрішньої медицини розповіла обласний позаштатний терапевт Управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, завідуюча кардіодиспансерним відділенням Обласного медичного консультативно-діагностичного центру Олена Ільчишина.
За участю представницької команди вітчизняних науковців та обласних фахівців у рамках заходу відбувся круглий стіл, під час якого розглядалися питання клінічних настанов та різних випадків, наявних при лікуванні пацієнтів із гіпертонічною хворобою. Зокрема, йшлося про стандарти діагностики гіпертонічної хвороби відповідно до рекомендацій 2013 р., лікування хворих при високому артеріальному тиску, вибір раціональних антигіпертензивних препаратів, нові методи лікування при резистентній гіпернонічній хворобі, до яких рівнів необхідно знижувати артеріальний тиск у людей похилого віку та у осіб із цукровим діабетом тощо.
Усі учасники заходу отримали відповідні сертифікати.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами oz.zt.gov.ua