Як повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України, Уряд схвалив Стратегію сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу до 2020 р.та план заходів щодо її реалізації
Стратегія стане дороговказом для держави на наступні три роки у протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, у тому числі й хіміорезистентному, та дозволить налагодити надання допомоги таким пацієнтам відповідно до міжнародних стандартів.
Зазначена стратегія стане основою для забезпечення активної міжвідомчої та міжсекторальної співпраці як на державному, так і регіональному рівнях. А також сприятиме залученню додаткових необхідних ресурсів інших міжнародних донорів у цій галузі.
Реалізація стратегії не потребує додаткових коштів. Цей документ та план заходів для його втілення розробили на виконання спеціальної умови грантових угод на 2015–2017 рр. з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
У рамках виконання Україна отримує безповоротну фінансову допомогу у розмірі майже 134 млн дол. США протягом 2015–2017 р.
Ще майже 120 млн дол. додаткової безповоротної фінансової допомоги у 2018–2020 рр. Україна одержить, щоб забезпечити життєздатність медичних та соціальних послуг у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в умовах переходу з 2017 р. від донорського фінансування до фінансування за рахунок бюджетних коштів.
Упродовж 2001–2016 рр. Глобальний фонд надав Україні понад 521,3 млн дол. для реалізації програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Проте однією з вимог Глобального фонду для подальшого надання гранту є готовність та здатність із боку України збільшити власне бюджетне фінансування, щоб поступово замінити ним фінансування від донорів.
Проект Стратегії розроблено Міжвідомчою робочою групою МОЗ України з питань забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час фінансування програм Глобального фонду та після їх завершення.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.moz.gov.ua