Як повідомляють у прес-службі Харьківської обласної державної адміністрації (ХОДА), 6 березня 2017 р. глава ХОДА взяла участь у семінарі «Реформування первинної медицини — перші кроки нових територіальних громад».
Вітаючи учасників заходу, Юлія Світлична підкреслила, що медична реформа є однією з найвагоміших для держави.
«Це одна з найбільш обговорюваних у суспільстві реформ. Участь у сьогоднішній дискусії експертів, представників Міністерства охорони здоров’я, Євросоюзу дасть можливість знайти відповіді на найбільш актуальні питання, — зазначила керівник області. — Реформування проводиться для того, щоб люди отримували якісну медичну допомогу і отримували її вчасно. Основне завдання влади, яке поставлено Президентом України Петром Порошенком, — наступальне поліпшення якості послуг. Найважливіше — щоб зміни помічали та підтримували люди. Це сенс будь-якої реформи».
Ю. Світлична також підкреслила важливість того, що реформування первинної ланки надасть додаткові повноваження в галузі медицини об’єднаним громадам, дозволить їм самостійно визначати потреби та регулювати кількість та якість послуг.
Керівник області зупинилася на пілотному проекті з реформування первинної ланки медицини, який реалізується в Чугуєві за підтримки міжнародних партнерів, зокрема Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс в Дніпрі).
«Мені приємно, що сьогодні ми можемо запроваджувати реформи, залучаючи до реалізації проектів технічну допомогу міжнародних партнерів, представників ЄС, — сказала Ю. Світлична. — Харківщина відкрита для реформ та нових підходів. Саме тому ми можемо залучати інвестиції, розвиватися та відновлювати потенціал у різних сферах».
Лідер Харківської експертної групи з підтримки медичної реформи Тетяна Гавриш у свою чергу відзначила важливість підтримки реформ з боку місцевої влади.
«Ми вдячні голові ХОДА Ю. Світличній за особисту підтримку реформи, зокрема за те, що вона тримає у фокусі пілотний проект з реформування первинної ланки в Чугуєві. Це дуже важливо, адже без політичної волі проведення реформ неможливе», — наголосила Т. Гавриш.
У семінарі, який проходив у Харкові 6–7 березня, взяли участь експерти медичної реформи, представники Міністерства охорони здоров’я, органів місцевої влади та самоврядування, а також представники медичної галузі 30 новостворених громад із 18 регіонів країни.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами kharkivoda.gov.ua