Як повідомляють у прес-службі Хмельницької обласної державної адміністрації, 28 лютого 2017 р. у Хмельницькому, в конференц-залі Державного патологоанатомічного центру України, відбулося перше у цьому році засідання товариства лікарів-хірургів Хмельницької області. На ньому підсумували результати роботи у 2016 р.
За дорученням директора Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ), головний хірург ДОЗ Анатолій Суходоля спершу розповів про перспективи формування госпітальних округів та створення Центру громадського здоров’я. А ще — про задуми щодо придбання устаткування. Так, за словами головного спеціаліста, уже цьогоріч планують закупити два сучасних гастроскопи для Хмельницької обласної лікарні та близько десятка наркозно дихальних апаратів. Крім того, 6,5 млн грн. виділено на офтальмологічне обладнання.
Підсумовуючи зроблене, головний хірург краю повідомив, що за попередні 8 років кардіохірурги області зробили 1100 відкритих операцій на серці. Так, у минулому році виконали 1 тис. коронарографій та 500 стентувань.
Нині хірурги краю успішно оперують навіть пацієнтів літнього віку. На його переконання, якщо у людини немає декомпенсованої супутньої патології, то вік — не перешкода для операції.
Головний хірург ДОЗ закликав колег більш широко використовувати лапароскопічну стійку при проведенні операцій різного профілю. Адже залишилось лише кілька районів, де такого реманенту поки не мають і цю методику не застосовують. Лише протягом 2016 р. на Хмельниччині провели 1100 лапароскопічних операцій.
А. Суходоля констатував, що якщо у міських та обласних закладах проблем щодо укомплектування штатних посад лікарями-хірургами немає, цю проблему мають більшість центральних районних лікарень. Крім того, значна частина хірургів, які працюють у лікувальних закладах області, — пенсіонери. Так, із 208 фізичних осіб — 59 хірургів пенсійного віку, 15 з них — у віці 70 років і старше. Таким чином, ситуація з кадрами в хірургічній службі — напружена.
Протягом 2016 р. шляхом оптимізації ліжкового фонду скорочено 92 ліжка хірургічного профілю. Водночас, на думку головного хірурга області, необхідно забезпечити ефективність використання ліжкового фонду цілодобових стаціонарів.
За 12 міс 2016 р. у стаціонари краю з терміновими станами було доставлено 5084 хворих, з них 215 — з діагнозом «позаматкова вагітність». Із загальної кількості доставлених пацієнтів прооперовано 3555, інші отримали консервативне лікування, 1972 особам встановили діагноз «гострий апендицит».
Із терміновими станами найбільше госпіталізували у Шепетівському, Волочиському, Славутському районах, містах Кам’янці-Подільському та Хмельницькому.
У 2016 р. більш активно почали проводити оперативні втручання на венах. Так, загалом по області здійснили 1384 зазначені операції. Найактивніше у цьому напрямку працюють у Хмельницькій міській лікарні (489) та в місті Кам’янці-Подільському (134). Лише в Летичівському районі такі операції взагалі не виконують, а у 5 районах проводять не надто інтенсивно.
На звершення свого виступу головний хірург ДОЗ А. Суходоля окреслив перспективи на найближчий рік.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.adm-km.gov.ua