Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, у Військово-медичному клінічному центрі (ВМКЦ) Південного регіону (Одеса), який очолює полковник медичної служби Роман Кальчук, успішно проводять реконструктивні втручання на магістральних судинах, а також впроваджують новітні методи обстеження та лікування хвороб серцево-судинної системи.
За словами начальника клініки хірургії серця та магістральних судин ВМКЦ Південного регіону полковника медичної служби Ігоря Гончаренка, протягом ведення бойових дій в районі АТО військовими хірургами клініки виконано понад 1000 оперативних втручань у польових умовах, з них — 180 складних реконструктивних операцій на магістральних артеріях та венах, спрямованих на збереження верхніх та нижніх кінцівок.
«Сьогодні фахівці нашої клініки намагаються вийти на принципово новий рівень медицини. Налагодивши тісну співпрацю з багатьма медичними закладами Міністерства охорони здоров’я України, з Національним інститутом хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова, Одеською клінікою пластичної хірургії «Віртус», ми збільшили кількість проведених гібридних операцій на магістральних судинах, які можна виконувати одночасно ендоваскулярно та відкрито, також ми впроваджуємо клітинні технології лікування», — підкреслив офіцер.
Варто зазначити, що клініка хірургії серця та магістральних судин призначена для надання спеціалізованої хірургічної допомоги пацієнтам із патологією серцево-судинної системи. До складу клініки входять відділення судинної та рентген-ендоваскулярної хірургії. У клініці працюють досвідчені спеціалісти (чотири лікарі вищої та два — другої категорії). Використовуються новітні технології, що дають можливість щорічно обстежити і пролікувати близько 700 пацієнтів, виконати понад 1000 хірургічних втручань. Клініка є одним із провідних центрів України в лікуванні хворих із патологією брахіоцефальних артерій, трофічних виразок венозного генезу, а також протезування аневризм черевного відділу аорти.
У відділенні судинної хірургії надається спеціалізована хірургічна допомога пацієнтам із пошкодженнями судин, патологією сонних і хребцевих артерій, черевного відділу аорти, артерій кінцівок, гострим тромбозом і тромбоемболією магістральних судин, захворюванням вен (флебектомія з міні-доступу, лазерна абляція, склеротерапія) та лімфатичних судин, вродженими захворюваннями і новоутвореннями судинної системи.
У відділенні рентген-ендоваскулярної хірургії проводять інвазивні рентгеноконтрасні методи обстеження (коронаровентрикулографію, ангіографію) та лікування захворювань серцево-судинної системи — стентування коронарних і магістральних артерій, емболізація судин при пухлинах (фіброміоми матки та ін.).
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.mil.gov.ua