Представники структурних підрозділів Житомирської обласної державної адміністрації (ОДА), обласної ради, районів та учасники АТО зустрілися 2 лютого 2017 р., аби разом обговорити проблему співфінансування обласної Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників (далі — Програма). Про це повідомляють у прес-службі ОДА.
Участь в обговоренні взяли голова обласної ради Володимир Ширма та заступник голови ОДА Ярослав Лагута.
«Маємо знайти механізм, аби максимально спростити госпіталізацію, зменшити навантаження безпосередньо на учасників бойових дій. Також ми не повинні ставити під сумнів принципи, які ми заклали в модель співфінансування, а також солідарної відповідальності місцевої влади і обласної», — зазначив Я. Лагута.
Відповідно до Програми, фінансування медичних та реабілітаційних послуг учасникам АТО має відбуватися у відношенні 50:50 обласним та місцевими бюджетами.
«Мають бути укладені угоди між обласною та районною владою, міською владою і об’єднаною територіальною громадою про прийняття субвенції на лікування хворих із різних районів нашої області», — зазначила директор Департаменту фінансів ОДА Ганна Ємченко.
Крім цього, погоджено спростити процедуру госпіталізації учасників АТО. Тому на черговій сесії обласної ради буде розглянуто питання щодо внесення змін до Програми — скасування погодження медичного направлення керівництвом райдержадміністрації або місцевого органу самоврядування.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами oda.zt.gov.ua