Як повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, 24 січня 2017 р. в сесійній залі Львівської обласної ради Департамент охорони здоров’я прозвітував за 2016 р. та окреслив завдання на 2017 р.
«У Львівської області медичну допомогу населенню надають 1249 закладів охорони здоров’я, із них 115 — стаціонарну та 229 — амбулаторно-поліклінічну», — розпочала Ірина Микичак, тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я.
Упродовж 2016 р. у Львівській області створено 4 центри первинної медико-санітарної допомоги та 22 об’єднані територіальні громади, з них найбільше у Самбірському районі (8). Медичну допомогу населенню в 22 новостворених об’єднаних територіальних громадах надають 87 закладів охорони здоров’я.
Завдяки реалізації мікропроектів місцевого розвитку, затверджених обласною програмою, профінансовано капітальні ремонти у 67 закладах охорони здоров’я у сільській місцевості (46 фельдшерсько-акушерських пунктів та 21 амбулаторія). Найбільше об’єктів відремонтовано у Городоцькому, Сокальському, Бродівському, Мостиському та Яворівському районах.
За рахунок коштів субвенції державного бюджету відремонтовано 14 фельдшерсько-акушерських пунктів, 6 амбулаторій, переведено на альтернативні види палива 9 котелень. Придбано медичне обладнання для Львівської обласної клінічної лікарні та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
Також за кошти місцевих бюджетів та залучених коштів у сільській місцевості відремонтовано 68 фельдшерсько-акушерських пунктів, 18 амбулаторій та 46 відділень у центральних районних та міських лікарнях області.
Як зазначила І. Микичак, порівняно з минулим роком, кількість закладів загальної практики — сімейної медицини збільшилася на 4,4% і становить 330, з них 226 — у сільській місцевості та 104 — у містах. У результаті проведених заходів з оптимізації мережі показник забезпеченості населення ліжками в області досяг 80,7 на 10 тис. жителів.
Упродовж 2016 р. в області проведено 7 масових профілактичних акцій з діагностики та профілактики глаукоми, туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання, грудної залози та раку шийки матки, онкологічних захворювань чоловічої статевої сфери, цукрового діабету, вимірювання артеріального тиску та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
«В області продовжується реалізація проектів Світового банку «Онкопревенція та впровадження високоефективних протипухлинних технологій у Львівській області», Всесвітньої організації охорони здоров’я «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» та USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», — додала тимчасово виконувач обов’язків директора.
Також були окреслені основні завдання галузі на 2017 р., зокрема, розвиток екстреної медичної допомоги, формування госпітальних округів, створення мережі хоспісних відділень, залучення інвестицій та запровадження електронної картки пацієнта.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами www.health-loda.gov.ua