Із впровадження в роботу нових сучасних технологій розпочали рік співробітники Чернігівської обласної станції переливання крові: у закладі запрацювало унікальне для Чернігівщини обладнання — сепаратор клітин. Апарат здатен в автоматичному режимі заготовляти від одного донора одразу кілька компонентів крові, що значно здешевлює та уніфіковує технологічний процес забору крові. Головний лікар закладу Павло Герасименко наголошує: «Апарат призначений для заготівлі тромбоцитів — клітин крові, які забезпечують гемостаз — зупинку кровотеч і правильну циркуляцію крові по судинах. Ці клітини призначені для лікування тяжких пацієнтів з онкопатологією, передусім дитячого віку, які під час лікування наражаються на небезпеку кровотечі.
У подальшому плануємо розширяти спектр роботи апарата, заготовлятимемо не лише тромбоцити, а і свіжозаморожену плазму крові та еритроцити. Тобто від одного донора ми отримаємо три якісно обстежених компоненти, чим зменшимо навантаження на інших донорів, поки вони відпочивають, відповідно зменшимо імунологічне навантаження на пацієнтів, які отримують компоненти не від трьох донорів із різними антигенами, а від одного, в якого один набір антигенів.
Апарат отриманий на договірних основах — це поширена практика в Україні і, на жаль, наша область була чи не останньою, яка скористалася цією нагодою. Ми маємо на меті підтягнутися хоча б до середньоукраїнського рівня надання трансфузійної допомоги в регіоні, а в деяких ділянках отримати найновітніше обладнання і технології. Комплектація нашого апарата є найбільшою серед усіх в Україні, а програмне забезпечення — остання розробка найякіснішої версії».
П. Герасименко також зауважує, що протягом року станція переливання крові вирішуватиме щонайменше два важливих завдання — у зв’язку із припиненням виготовлення альбумінів основна увага приділятиметься заготівлі крові з виготовленням якісних компонентів. «Виготовлення тромбоцитів і буде частиною цього плану, — стверджує головний лікар. — Крім того, готуємося до реструктуризації закладу у зв’язку із перспективою затвердження Стратегії розвитку Національної служби крові».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://uoz.cn.ua/