«Реформування медичної галузі міста Києва дозволить зробити медичну допомогу населенню більш доступною та якісною, але також одним із головних завдань реформування є запровадження механізму фінансування «на особу», а не ліжко-місця, через лікаря загальної практики/сімейної медицини, — зазначила начальник Головного управління охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Раїса Моісеєнко на нараді з приводу презентації шляхів оптимізації мережі та структури лікувальних закладів Києва. — Таким чином ми зможемо стимулювати роботу лікаря, зацікавити його в кінцевому результаті своєї праці».
На нараді було презентовано модель організації надання медичної допомоги в Дарницькому районі, який входить до пілотних проектів реформування первинної медико-санітарної допомоги. Одним із першочергових завдань є розділення первинної (поліклінічно-амбулаторної) та вторинної спеціалізованої більш високовартісної допомоги, що дозволить зробити ефективнішим фінансування медичної галузі. З цією метою на базі вже існуючих медичних закладів (поліклінік) планується створити Центри первинної медико-санітарної допомоги, які об’єднають мережу сімейних амбулаторій, що вже існують і будуть створені, та Консультативно-діагностичні центри, де буде надаватися спеціалізована допомога.
Очікується, що розділення первинної та вторинної ланки дозволить зробити фінансування більш ефективним. На сьогодні на первинну ланку, яка надає медичну допомогу 80% населення, у Дарницькому районі витрачається 30%, а на вторинну спеціалізовану — 70% коштів. При розподілі передбачається, що витрати на первинну допомогу збільшаться до 50%.
Створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрів дозволить також зробити медичну допомогу більш доступною для населення. Після проведення реформи кількість медичних закладів не зменшиться, а навпаки, буде збільшена за рахунок відкриття нових амбулаторій у віддалених мікрорайонах. Це надасть можливість не лише отримувати первинну медико-санітарну допомогу безпосередньо у своєму мікрорайоні, а також реалізувати право вибирати сімейного лікаря.
У 2011 р. у Дарницькому районі планується відкрити 10 амбулаторій загальної практики/сімейної медицини, в тому числі у таких віддалених мікрорайонах, як Рембаза та Бортничі. Вже до кінця березня в районі буде відкрито нову амбулаторію.
Прес-служба «Українського медичного часопису»