Про це домовилися в ході зустрічі заступника голови Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) Михайла Черняка з координатором гуманітарної допомоги «Ukraine Appeal» Україно-Канадського конгресу Джоном Холуком.
Передача «швидких» відбудеться наприкінці листопада. Загалом канадська організація надасть Україні 10 авто.
«Ці «швидкі» являють собою мобільні клініки, оснащені найсучаснішим обладнанням. Бригади, які будуть на них працювати, пройдуть відповідне навчання. Більш того, канадські партнери беруть на себе забезпечення цих машин запчастинами», — розповів М. Черняк.
Під час зустрічі він відзначив, що технічна підтримка сфери охорони здоров’я, яку надають міжнародні партнери, надзвичайно важлива для регіону, у тому числі у зв’язку з військовим конфліктом на Донбасі.
«Наша служба екстреної допомоги до сьогодні обслуговує підконтрольні райони Донецької та Луганської областей — це велике навантаження на парк «швидких». Минулого року ми закупили 20 автомобілів швидкої допомоги для медичних закладів області, в цьому році — 12 машин. Але будь-яка допомога в цьому напрямку є дуже цінною для нас», — підкреслив заступник голови ХОДА.
Він наголосив, що підтримка міжнародних партнерів є важливою в реалізації реформ, які проводяться в усіх галузях, в тому числі й медичній.
«Сьогодні Харківська область активно налагоджує міжнародні контакти. Багато партнерів вдається знайти в рамках роботи міжнародних форумів, які проводяться в області, — повідомив М. Черняк. — Канада — стратегічний партнер України, і добре, що на місцевому рівні ми маємо змогу реалізувати конкретні проекти, зокрема з технічної допомоги. У Харківській області, в одній із перших, було розпочато реформування сфери охорони здоров’я. І технічна підтримка допоможе в реалізації цієї реформи», — підсумував заступник голови ХОДА.
Дж. Холук зазначив, що як координатор всієї гуманітарної допомоги, яку надає Україно-Канадський конгрес, він хоче дізнатися про потреби регіону, щоб у подальшому надавати відповідну підтримку Харківщині.
«Зараз ми розробляємо план роботи на наступний рік, і я хочу, щоб він складався з урахуванням реальних потреб, щоб допомога була ефективною», — пояснив координатор «Ukraine Appeal».
За його словами, канадці планують надавати українцям медичне обладнання, проводити навчання медиків на місці. Також можлива допомога канадських хірургів, які приїжджають в Україну, а також проведення реабілітації.
Крім того, в ході зустрічі М. Черняк та Дж. Холук обговорили можливість співпраці в наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Харківської області, а також реалізацію проектів соціальної та психологічної реабілітації учасників АТО.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://kharkivoda.gov.ua/