28–29 жовтня 2016 р. з нагоди Всесвітнього дня боротьби з псоріазом працівники спеціалізованих дерматологічних закладів Львова, Львівської області та кафедри дерматології, венерології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького запрошують осіб, які хворіють на псоріаз чи мають підозру на цю недугу, прийти і отримати фахову безкоштовну консультацію.
Адреси:
Кафедра дерматології, венерології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького:
Львів, вул. Коновальця, 1;
КЗ ЛОР «Львівський обласний комунальний шкірно-венерологічний диспансер»:
Львів, вул. Коновальця, 1;
IV стаціонарне відділення КЗ ЛОР «Львівський обласний комунальний шкірно-венерологічний диспансер»:
Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Сокільники, вул. Д. Галицького, 2;
КЗ ЛОР «Львівський шкірно-венерологічний диспансер № 2»:
Львів, вул. Замарстинівська, 85.
Нагадаємо, псоріаз — це системне хронічне імуноопосередковане захворювання, яке уражає переважно шкіру та суглоби. Захворювання може виникати як в дитячому, так і в дорослому віці, найчастіше в II і III декадах життя. За даними різних джерел, захворювання характеризується тривалими рецидивами, повною або частковою втратою працездатності, високими рівнями інвалідизації та соціально-психологічною дезадаптацією пацієнтів. Часто псоріаз стає причиною ураження суглобів, внутрішніх органів, нерідко супроводжується вторинними мікробними ураженнями шкіри та суперінфекцією. Тяжкі форми псоріазу та псоріатичного артриту асоційовані з підвищенням рівня смертності. Псоріаз суттєво знижує якість життя пацієнта. Негативний вплив на якість життя є зіставним з таким при ішемічній хворобі серця, діабеті, депресії та раку.
За даними Міжнародної федерації асоціацій псоріазу, його поширеність у світі коливається в межах 1,2–5% у загальних популяціях, становлячи в середньому близько 3%. У західноєвропейських країнах захворюваність на псоріаз сягає більш ніж 2%, в інших країнах Європи — не перевищує 6% (в Ірландії — 5,5%, Іспанії — 3,7%, Швеції — 2,3%, США та Канаді — 2,2 і 4,7% відповідно). Простий (вульгарний), або бляшковий псоріаз є найбільш поширеною формою захворювання, яку реєструють у 80–90% пацієнтів.
В Україні статистичні дані щодо захворюваності на псоріаз суттєво відрізняються від середніх показників в Європі і світі, оскільки поширеність хвороби протягом останніх десятиліть неухильно зросла — від 114,8 на 100 тис. населення в 1994 р. до 222,5 на 100 тис. в 2014 р., серед яких було понад 6000 дітей. Це може бути зумовлено як недосконалістю медико-статистичних систем, так і гіподіагностикою псоріазу внаслідок низького рівня звернень пацієнтів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.health-loda.gov.ua/