Мери міст із різних регіонів України підтримали запропоновані Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України зміни на первинній ланці, скасування наказу № 33 та висловилися за подальше якнайшвидше впровадження автономізації медичних закладів і госпітальних округів. Про це йшлося під час науково-практичного семінару, що відбувся в рамках 25-ї Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров’я-2016».
Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, лише розуміння та підтримка реформ на місцях дозволить їх реалізувати. «На моє переконання, місцеве самоврядування є головним стратегічним партнером у медичній реформі, оскільки міністерство має вплив лише на зміну національних правил гри. Але втілення реформ відбувається саме на рівні місцевого самоврядування. Якщо у нас буде підтримка і розуміння з їхнього боку, тоді все вийде», — вважає П. Ковтонюк.
Під час виступу заступник міністра зосередився не на загальних питаннях, а на тому, що потрібно робити найближчим часом. Представники регіонів схвалили рішення МОЗ України щодо скасування наказу № 33 та підняли питання надання автономії медичним закладам. Обговорюючи майбутні реформи на первинній ланці, мери відзначили, що багато хто з них має досвід у цьому питанні, адже в різний час регіони намагалися запроваджувати зміни саме на рівні первинної медичної допомоги.
Представники регіонів ініціювали також обговорення електронної охорони здоров’я та формування госпітальних округів. «Усі визнають важливість запровадження електронної охорони здоров’я і хочуть, щоб нова система фінансування відбувалася відразу через електронні засоби. Є запит від регіонів, і багато хто робить локальні проекти по електронній охороні здоров’я», — розповів П. Ковтонюк, додавши, що мери готові впроваджувати ці стратегії та очікують рішення на національному рівні.
Представник МОЗ України також обговорив з учасниками семінару питання госпітальних округів та запевнив, що їх формуванням опікуватиметься місцева влада. «Найближчим часом ми надамо методику формування госпітальних округів, а на місцях плануватимуться і округи, і мережа навколо них. Адже вони знають, що мають і як це краще організувати. Разом з тим методика має бути єдина по всій країні. Вона буде затверджена Кабінетом Міністрів України вже найближчим часом», — пообіцяв заступник міністра.
Нагадаємо, організатором семінару виступила Громадська організація «Клуб мерів», участь у заході взяли міські голови та їх заступники, керівники структурних підрозділів міськрад, а також головні лікарі міських лікарень.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/