Міністерство охорони здоров’я України звертає увагу на ключову роль широкого впровадження доказової медицини як необхідну і базову умову успішного реформування системи охорони здоров’я в Україні.
Доказова медицина (англ. evidence-based medicine) у світі сучасної медицини — це релігія для медиків, що визначає шлях лікування кожного пацієнта.
На відміну від традиційної, доказова медицина — не лише поєднання теоретичних знань та досвіду спеціаліста, але й наявність новітніх і достовірних клінічних досліджень щодо лікування подібних захворювань у світі.
Доказова медицина має на меті створення таких методів, які були б максимально ефективними та безпечними під час лікування. Пацієнт при цьому отримує найкраще лікування, оскільки сучасний лікар, дотримуючись принципів доказової медицини у своїй повсякденній клінічній роботі, враховує також індивідуальні особливості організму пацієнта.
За таким принципом працює медицина більшості розвинених країн світу, зокрема Ізраїлю, Угорщини, Швейцарії, Австрії тощо.
У час, коли Україна стала на шлях європейського розвитку, особливо необхідно залучати найкращі світові практики у сфері охорони здоров’я.
Впровадження доказової медицини — один із ключових моментів успішності реформування галузі охорони здоров’я в Україні.
Нагадаємо, що наприкінці 2012 р. в Україні офіційно започатковано процес стандартизації медичної допомоги, в основу якого покладено створення медико-технологічних документів (МТД), що базуються на засадах доказової медицини з урахуванням найкращих світових практик. Виконання вимог МТД — обов’язкове для всіх практикуючих лікарів незалежно від закладу, в якому вони працюють, а також фізичних осіб — підприємців.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://www.moz.gov.ua/