На зустрічі заступника голови Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА) Михайла Черняка з делегацією Світового банку сторони обговорили плани розвитку медичної системи регіону.
«Ми налаштовані на конструктивну роботу. Підкреслю, що нам важлива підтримка партнерів, яка є в України та нашого регіону зокрема. Робота нашої команди вибудувана таким чином, що, незважаючи на всі складнощі, які є в країні, ми знаходимо можливість покращувати матеріально-технічну базу медичних закладів. За два роки для медичної системи зроблено дуже багато. Ми розуміємо, що сферу охорони здоров’я потрібно виводити на новий рівень. І працюємо в цьому напрямку», — зазначив М. Черняк.
Він також нагадав, що рік тому на сесії обласної ради прийнято Стратегію реформування системи охорони здоров’я області та в цій сфері вже зроблено перші кроки.
Лідер програми з охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, уразливості й конфліктів Білорусі, Молдови та України Всесвітнього банку (Регіони Європи та Центральної Азії) Фон Зао зазначив, що мета візиту делегації — визначити потреби регіону і намітити плани щодо співпраці. Зокрема він запропонував обговорити реалізацію нових механізмів фінансування охорони здоров’я в рамках проекту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей», який впроваджується Міністерством охорони здоров’я України за підтримки Світового Банку.
«Ми хочемо відібрати найуспішніші області з метою надання практичної допомоги в технічному плані. Ми приїхали до вас для того, щоб обговорити можливості впровадження технічного проекту», — зазначив Фон Зао.
Представник Світового банку також поділився приємними враженнями після візиту до Харківської обласної клінічної лікарні, відзначивши високий рівень менеджменту в медичному закладі.
«Нас також вразила станція швидкої допомоги, програмне забезпечення, яке там використовується. Система працює настільки добре, що ми навіть не знаємо, що ще там можна поліпшити», — зазначив Фон Зао.
У ході зустрічі сторони обговорили основні аспекти реформи сфери охорони здоров’я, питання надання медичних послуг, оптимізацію медичних закладів, проблему лікування туберкульозу.
«Я думаю, що нам слід почати з проведення ряду робочих семінарів або зустрічей, де ми зможемо спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я України й обладміністрації розробити кілька ідей, — сказав Фон Зао. — Наша підтримка полягатиме в наданні допомоги міжнародних експертів, проведенні технічних семінарів та аналітичних досліджень».
М. Черняк відзначив, що реформування системи охорони здоров’я в країні — це ініціатива Президента України Петра Порошенка та вимога сучасного суспільства. «Ми відкриті до діалогу й готові до співпраці. Для нас важливий досвід міжнародних партнерів, і ми прагнемо переймати все найкраще», — сказав заступник голови ХОДА.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами http://kharkivoda.gov.ua/