Захворюваність на грип та ГРВІ за період з 24 лютого до 2 березня 2025 р.

6 березня 2025 о 12:00
489

З 24 лютого по 2 березня 2025 р. в країні занедужали 273 220 людей, із них 144 335 — діти. Пік захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання (ГРВІ), грип та COVID-19 на рівні країни був зафіксований у лютому і зараз, у березні, відзначається поступове зменшення числа реєстрації нових випадків на рівні країни.

За даними обласних департаментів охорони здоров’я, до лікарень з 24 лютого до 2 березня з ускладненнями ГРВІ (зокрема грипом, пневмонією та COVID-19) потрапили 9048 пацієнтів, усі отримали необхідну медичну допомогу. Наразі, за даними регіонів, в лікарнях країни достатньо ліжко-місць для пацієнтів з ускладненнями ГРВІ, рівень госпіталізації не перевищено. На рівні регіонів продовжується щоденний моніторинг епідситуації та забезпеченості лікарень.

Загалом порівняно з минулим епідсезоном захворюваність на 13% нижча. Захворюваність на ГРВІ зумовлена циркуляцією вірусів грипу у 22 регіонах країни. З початку циркуляції вірусів грипу в країні — з січня — зареєстровано 33 летальні випадки внаслідок ускладнень захворювання, з яких 4 — серед дітей. За даними медиків, померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу. Загалом з початку епідемічного сезону, з 30 вересня 2024 до 2 березня 2025 р., на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли 2 991 977 людей. У більшості виявили респіраторно-вірусні інфекції, лише у 18 829 пацієнтів підтверджено COVID-19.

Перевищення епідпорогу високого рівня зафіксовано у 5 областях: Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій. Ще у 12 відмічається середній рівень: у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській та Чернігівській. У цих областях чи окремих населених пунктах регіону за рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій можуть вжити посилених протиепідемічних заходів, так званого локального карантину. Зокрема, йдеться про дистанційне навчання в окремих класах у школах, закладах освіти, обмеження кількості відвідувачів в установах та інші протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, грип починається з різкого підвищення температури тіла, а респіраторні симптоми — кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі — додаються згодом. Тоді як COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Вакцинація

Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID-19 у світі визнана вакцинація. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу корейського або французького виробництва можна придбати в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. Окрім того, усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Вакцинуватися можна в пунктах щеплення в медзакладі після консультації у свого сімейного лікаря.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua