Відбувся конгрес, присвячений легкій черепно-мозковій травмі

21 жовтня 2024 о 13:00
368

17–18 жовтня 2024 р. в Києві відбувся Міжнародний конгрес «Легка черепно-мозкова травма: автограф війни», де урядовці, представники українських та міжнародних медичних організацій, науковці й реабілітологи зібралися, щоб обговорити проблему легкої черепно-мозкової травми (лЧМТ) та її наслідків для військових і цивільних.

Коментар Олександра Порхуна

Під час заходу заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Порхун наголосив на важливості впровадження сучасних, доказових протоколів лікування лЧМТ.

«На війні кількість людей із лЧМТ стрімко зростає. Для ефективного лікування потрібні сучасні методики і міжнародний досвід», — зазначив О. Порхун, додавши, що зараз МОЗ розвиває клінічні мультидисциплінарні реабілітаційні центри досконалості на базі провідних медичних закладів. Один із них — Центр психічного здоров’я «Лісова поляна», який активно впроваджує новітні підходи до лікування черепно-мозкових травм і психічних розладів.

Також МОЗ зосереджене на розробці нормативно-правових актів, стандартів та клінічних протоколів лікування бойових травм. Ці документи покликані забезпечити якісну допомогу постраждалим на всіх етапах — від догоспітального до повернення до повноцінного життя.

О. Порхун закликав ветеранів не зволікати з психологічною та фізичною реабілітацією: «Не чекайте, поки ситуація стане критичною. Реабілітація — це не слабкість, а турбота про себе і своє майбутнє».

Завдяки співпраці з міжнародними партнерами Україна розробляє власні моделі лікування та реабілітації, пристосовані до унікальних умов війни.

Місія МОЗ — забезпечити якісну, доступну та ефективну допомогу постраждалим на кожному етапі їхнього шляху до відновлення.

Конгрес став платформою для панельних дискусій та воркшопів, де учасники обговорювали практичні аспекти лікування лЧМТ. Особливу увагу приділили реабілітації постраждалих, а також впровадженню передових методик лікування в українські клінічні заклади.

Захід організував Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Відеозапис заходу — за посиланням.

Про Олександра Порхуна

Слід зазначити, що наприкінці вересня 2024 р. Кабінет Міністрів України призначив Героя України Олександра Порхуна заступником міністра охорони здоров’я. На цій посаді він займатиметься питаннями ветеранської політики у сфері охорони здоровʼя. До призначення в МОЗ він виконував обов’язки міністра у справах ветеранів України.

Олександру Порхуну — 37 років. Він є ветераном російсько-української війни, майором Збройних сил України у відставці. У 2015 р. за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові, нагороджений званням Герой України із врученням ордена «Золота Зірка».

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Редакція журналу «Український медичний часопис» за матеріалами moz.gov.ua