«Ново Нордіск Україна»
23 травня 2022

Інсулін для хворих із територій, де тривають активні бойові дії

23 травня, Україна. Фармацевтична компанія «Ново Нордіск Україна» у співпраці з благодійним фондом «Життєлюб» доставила благодійну допомогу у вигляді інсуліну до закладів охорони здоров’я міст та селищ, де відбувалися або досі тривають активні бойові дії.

Зокрема, препарати для лікування цукрового діабету доставили до таких населених пунктів:

  • Київська обл.: Буча, Ірпінь, Гостомель, Клавдієво-Тарасове, Бородянка, Немішаєво, Іванків, Димер, Бровари, Березань;
  • Чернігівська обл.: Чернігів, Ніжин, Прилуки, Десна, Козелець;
  • Харківська обл.: Харків, Чугуїв;
  • Донецька обл.: Краматорськ, Покровськ;
  • місто Миколаїв.

Пацієнти, які потребують інсуліну, зможуть отримати препарат, сконтактувавши зі своїм сімейним лікарем або ендокринологом.

Про це повідомив журналістам під час пресбрифінгу генеральний директор компанії «Ново Нордіск Україна» Владислав Мороз.

Під час пресбрифінгу Владислав Мороз також розповів про пріоритети компанії в Україні та про співпрацю з партнерами задля створення доступу до необхідних ліків:

«Сьогодні ми маємо два пріоритети: доступ пацієнтів в Україні до інсулінів та інших життєво важливих ліків, а також — безпека наших співробітників. Зараз наша команда в Україні налічує близько 100 співробітників, які продовжують працювати дистанційно, щоб робити лікування Novo Nordisk доступним в Україні. До війни ми підготували запаси інсулінів на 6 міс, тож у перші дні повномасштабного вторгнення не мали проблем із доставкою препаратів в Україну. Наразі обсяги постачання ліків є достатніми для покриття потреб українців. Ми дуже вдячні нашим партнерам, благодійним фондам за мужність та готовність підтримувати пацієнтів у ці складні часи. Саме благодійні фонди допомагають нам доставляти інсуліни в місця, де ведуться активні бойові дії, та на тимчасово окуповані території України. Для нас важлива відбудова України та її системи охорони здоров’я після війни. Тож наша команда працюватиме надалі, щоб українці мали доступ не лише до базових ліків зараз, а й до найкращих інновацій у майбутньому».

Крім того, генеральний директор зазначив, що на початку війни компанія Novo Nordisk запланувала 22 клінічні дослідження. З огляду на ризики, пов’язані з постачанням, частину з нових клінічних досліджень компанія не розпочала. Дослідження, які почалися до початку повномасштабної війни, — 11 проєктів з майже 1000 пацієнтами у 50 дослідницьких центрах України продовжуються.

До кінця травня в «Ново Нордіск Україна» анонсували донацію інсулінів вартістю 108 млн грн для Міністерства охорони здоров’я України через партнера «Ново Нордіск Україна» — неприбуткову організацію «Direct Relief».

Станом на зараз вартість допомоги, яку надала компанія Україні з початку війни, сягнула понад 500 млн грн.

За матеріалами компанії «Ново Нордіск Україна»: www.novonordisk.ua

Олександр Осадчий,
редакція журналу «Український медичний часопис»