Медична реформа, яка проводиться зараз в Україні, не завжди влаштовує українських медиків. Як повідомляло наше видання, при формуванні Урядом проекту Держбюджету на 2019 рік пропозиції профспілок щодо рівня мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою (ЄТС) були повністю проігноровані. У зв’язку з цим Профспілка працівників охорони здоров’я України запланувала акції протесту медичних працівників: 9 жовтня 2018 р. — протестні акції в регіонах, 17 жовтня 2018 р. — Всеукраїнська акція протесту Профспілок у місті Києві.
Наводимо до уваги читачів вимоги профспілки працівників охорони здоров’я України.
1. Погасити заборгованість із виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я та забезпечити її своєчасну виплату, додатково виділивши у 2018 р. 3,6 млрд грн.
2. Передбачити у Держбюджеті-2019 виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»:
3. Забезпечити виплату надбавки за вислугу років, тривалість безперервної роботи, за кваліфікаційну категорію, допомоги на оздоровлення медичним працівникам комунальних некомерційних підприємств — автономізованих закладів охорони здоров’я, не допустити зміну істотних умов оплати праці в бік погіршення.
4. Встановити базовий посадовий оклад працівника І тарифного розряду за ЄТС у розмірі мінімальної заробітної плати для розрахунку розмірів посадових окладів за всіма тарифними розрядами ЄТС з відповідним зростанням фонду оплати праці.
5. Забезпечити виконання та фінансування Закону України «Про екстрену медичну допомогу» зі збереженням лікарсько-фельдшерських бригад та підвищення заробітної плати працівникам служби екстреної медичної допомоги.
6. Забезпечити прийняття в другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я»» (щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров’я), реєстр. № 1323 від 10.12.2014 р.
7. Не допускати масового звільнення працівників охорони здоров’я внаслідок автономізації закладів охорони здоров’я, формування госпітальних округів і спроможних мереж надання первинної медичної допомоги.
Нагадаємо, у 2017 р. в Україні також відбувались акції протесту профспілок.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами medprof.org.ua