У рамках безперервної дистанційної освіти медиків Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України проводитиме курс з подолання вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС) в Україні.
Вірусні гепатити (ВГ) через їх широку поширеність, особливості шляхів передачі, складнощі діагностування, розвиток серйозних ускладнень хвороби, обмежений доступ до лікування, а також низький рівень усвідомленої поінформованості населення та медичних працівників становлять серйозну проблему для системи охорони здоров’я.
Серед ВГ найбільшу проблему становлять ВГВ та ВГС, які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з ВГ.
Хвороби, зумовлені хронічними ВГ, а саме цироз печінки та первинний рак печінки (гепатоцелюлярна карцинома), є значним тягарем для системи охорони здоров’я, оскільки призводять до інвалідності, скорочення тривалості та зниження якості життя працездатного населення та передчасної смертності.
Незважаючи на велике поширення ВГ, доступ до їх діагностики та лікування залишається незадовільним — лише 9% осіб з хронічним ВГВ та 20% осіб з хронічним ВГС у світі знають про свій діагноз, з них — лише 8% осіб з хронічним ВГВ та 7,4% осіб з хронічним ВГС відповідно отримують доступ до лікування попри те, що на сьогодні у світі існують ефективні препарати прямої противірусної дії для лікування ВГС та ефективні лікарські засоби проти ВГВ.
В on-line курсі розглядаються основні складові Глобальної стратегії щодо подолання ВГ, а також цілі елімінації до 2030 р. та шляхи їх досягнення, висвітлюються основні питання епідеміології, патогенезу, профілактики, діагностики та лікування ВГ.
Один із блоків курсу містить інформацію про патогенез ВГ, шляхи передачі, особливості перебігу захворювання у випадку коінфекції з ВІЛ, та ВГВ із ВГД.
Оскільки хворобі легше запобігти, ніж лікувати, окремий блок курсу присвячено профілактиці — роль вакцинації у подоланні ВГВ, шляхи профілактики передачі ВГ від матері до дитини, забезпечення безпеки крові, заходи із постконтактної профілактики та роль програм зменшення шкоди у запобіганні новим випадкам ВГ серед представників ключових груп.
Окремі блоки присвячено сучасним підходам до діагностики та лікування ВГ. Слухачі курсу матимуть можливість дізнатися більше про препарати прямої противірусної дії, завдяки яким ВГС перестав бути вироком, а став виліковною хворобою. Комплексний підхід до лікування пацієнтів із ВГВ, супровід процесу лікування, включаючи необхідні лабораторні обстеження, — усі ці питання розглядаються у окремому блоці on-line курсу.
Курс є повністю безкоштовним. Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час.
Зареєструватися на курс можна за посиланням: courses.phc.org.ua/register?course_id=course-v1%3APHC%2B10%2B2018&enrollment_action=enroll.
Нагадаємо, що безоплатно пройти дистанційне навчання й отримати сертифікат від Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика можна на нашому сайті.
Детальніше про безперервну освіту лікарів.
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами courses.phc.org.ua