Тренінги для медичних закладів первинної ланки відбудуться у вересні–жовтні 2018 р. у Львові, Полтаві та Вінниці. Управлінські команди закладів первинної медичної допомоги (ПМД), які першими підписали угоди із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), мають нагоду пройти навчання та попрактикуватися у фінансово-економічних та юридичних аспектах господарювання.
Тренінги пройдуть за підтримки спільного проекту Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України зі Світовим банком «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» та у партнерстві з НСЗУ та Проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Тренінги розраховані на команди у складі 2–3 фахівців від закладу: головний лікар, представник власника закладу/економіст/заступник головного лікаря/завідувач відділу кадрів. В одному тренінгу можуть взяти участь команди із 10 медзакладів.
Щоб взяти участь у тренінгах «Фінансово-економічні та юридичні засади господарювання надавача ПМД», МОЗ запрошує команди закладів первинної допомоги взяти участь у конкурсі.
Важливо, щоб медзаклад мав підписану угоду із НСЗУ, а представники медзакладу не брали участі в аналогічних тренінгах, які проводяться у липні–серпні 2018 р.
Щоб взяти участь у конкурсі, треба виконати 2 простих кроки:
Сесія 1. Реформа фінансування системи охорони здоров’я: засади, нормативна база, плани.
Сесія 2. Особливості реалізації договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
Сесія 3. Правове регулювання планування діяльності закладів охорони здоров’я у формі комунальних некомерційних підприємств (КНП):
Сесія 4. Особливості ведення бухгалтерського обліку та звітності КНП:
Сесія 5. Юридичні аспекти фінансування закладу з декількох джерел.
Сесія 6. Окремі аспекти трудових відносин (принципи формування колективного договору, положення про оплату праці, зміни умов праці).
Сесія 7. Основні економічні показники діяльності підприємства.
Сесія 8. Табель матеріально-технічного оснащення: розрахунки та планування.
Сесія 9. Стимулювання та мотивація персоналу.
Сесія 10. Моделювання доходів та видатків надавача ПМД у 2018 р. із використанням електронного інструменту.
Сесія 11. Оптимізація доходів та видатків надавача ПМД із використанням електронного інструменту (практична робота в групах).
Сесія 12. Використання результатів фінансових розрахунків для підготовки проекту фінансового плану надавача ПМД на 2018 рік.
Нагадаємо, що у липні вже пройшли два тренінги у Києві та Одесі. Учасники з допомогою експертів-тренерів вчилися на практиці вирішувати юридичні, адміністративні, кадрові та фінансові питання, які постали після переходу на нову систему фінансування «гроші йдуть за пацієнтом».
Прес-служба «Українського медичного часопису»
за матеріалами moz.gov.ua, healthreform.in.ua