Новітні тенденції в діагностиці та лікуванні внутрішніх хвороб

October 17, 2019
1383
Resume

15–16 жовтня 2019 р. в Харківському національному медичному університеті відбулася Науково-практична конференція з міжнародною участю «Новітні тенденції в діагностиці та лікуванні внутрішніх хвороб», присвячена 100-річчю від дня народження академіка Л.Т. Малої

Святкова частина

Протягом двох днів роботи цього науково-практичного форуму провідні вчені, викладачі, колишні учні та колеги Любові Трофимівни ділилися спогадами про її життя, наукові напрацювання та внесок цього видатного українського науковця в розвиток вітчизняної та світової терапії. Особлива увага під час конференції була приділена питанням сучасної діагностики та терапії пацієнтів з кардіологічною, нефрологічною та гастроентерологічною патологією. Відкриваючи святкову частину конференції, професор Валерій М’ясоєдов, проректор з наукової роботи Харківського національного медичного університету (ХНМУ), привітав усіх присутніх з цією видатною датою. Він зауважив, що в аудиторії знаходяться учні й ті, хто знав особисто Любов Трофимівну. Таке поєднання досвіду та молодості, на думку професора, якраз і є тією гарантією, що ім’я видатної людини передаватиметься із уст в уста, із покоління до покоління. В. М’ясоєдов запевнив, що наступні ювілейні та неювілейні дати обов’язково будуть відзначатися в університеті, адже постать такої знаної людини заслуговує на повагу.

Зі словами привітання звернулася також Олена Головіна, начальник Управління організації лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню, заступник Директора департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради, зазначивши, що у медичній спільноті та лікарській громаді є дуже великий потенціал для того, щоб зробити українців здоровішими і щасливішими. Вона висловила впевненість, що протягом двох днів роботи конференції лікарі та студенти отримають багато корисної інформації.

Внесок Любові Трофимівни Малої у вітчизняну та світову медицину

Окрема частина заходу була присвячена науковим і творчим здобуткам академіка Л.Т. Малої. Так, Олексій Шелест, професор кафедри внутрішньої медицини № 2, клінічної імунології та алергології імені академіка Л.Т. Малої ХНМУ, розповів про життєвий та науковий шлях цієї видатної людини. Професор Леонід Воронков, керівник відділення серцевої недостатності ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» Національної академії медичних наук (НАМН) України», поділився приємними спогадами про свого вчителя та її внесок у вітчизняну та світову медицину. Микола Копиця, керівник відділу профілактики та лікування невідкладних станів ДУ «Національний інститут терапії імені академіка Л.Т. Малої НАМН України», ознайомив слухачів із внеском академіка Л.Т. Малої у вивчення патогенетичних механізмів та організацію системи лікування гострого інфаркту міокарда. Дмитро Милославський, старший науковий співробітник відділу артеріальної гіпертензії та профілактики її ускладнень ДУ «Національний інститут терапії імені академіка Л.Т. Малої НАМН України», присвятив свою доповідь питанням артеріальної гіпертонії у наукових працях академіка Л.Т. Малої та її школи. Професор Євген Ніколенко, завідувач кафедри загальної практики — сімейної медицини Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, розповів про популяційні дослідження та інтегровану профілактику в Україні, ініційовані академіком Л.Т. Малою. Про еволюцію поглядів на вивчення серцевої недостатності в наукових розробках академіка Л.Т. Малої йшлося у виступі Ольги Ковальової, професора кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 1, основ біоетики та біобезпеки ХНМУ.

Пленарні засідання

Під час пленарних засідань доповідачі приділили особливу увагу сучасним методам діагностики та лікування тромбоемболії легеневої артерії, неалкогольної жирової хвороби печінки, лайм-кардиту, інсультів, серцевої недостатності, артеріальної гіпертензії, подагри, хронічних холециститів, пієлонефриту, гострого інфаркту міокарда. Детальніше про доповіді, які прозвучали на конференції, читайте на шпальтах нашого видання найближчим часом.

Марина Колесник,
фотографії надані прес-службою ХНМУ