МОЗ України активно розвиває співпрацю з міжнародними партнерами

6 липня 2020 о 16:13
838

МОЗ активно розвиває формати співпраці з міжнародними партнерами. Про це під час брифінгу 6 липня 2020 р. повідомив Ігор Іващенко, заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

Так, Україну нещодавно прийнято до складу Комітету з охорони здоров’я Європейського Союзу як спостерігача, передбачено професійну підтримку та залучення експертів ЄС для подальшої імплементації реформи охорони здоров’я в нашій державі.

Крім того, з метою забезпечення ефективної комунікації та співпраці МОЗ на регулярній основі проводить зустрічі (в режимі онлайн) з послами країн «Великої сімки».

Координація міжнародної допомоги

Одним з ключових завдань міжнародної співпраці є координація міжнародної технічної допомоги. Зараз МОЗ працює над реалізацією трирівневої моделі у даній сфері. Ця модель передбачає координацію технічної допомоги на рівні окремих проєктів, на рівні міністерства і Кабінету Міністрів задля ефективної розбудови системи охорони здоров’я України. З цією метою створюється секторальна робоча група, до складу якої увійдуть керівники МОЗ, Національної служби здоров’я, ДП “Державний експертний центр МОЗ України”, ДП “Електроннне здоров’я» (eHealth), ДП “Медичні закупівлі України”, представники ВООЗ, агенцій ООН, Світового банку, донори та їх агенції. Перше засідання секторальної групи має відбутися до середини липня 2020 р., під час його роботи буде визначено пріоритетні напрямки, відбудеться залучення спеціалістів державного і недержавного секторів.

Фінансування трансплантації

На даний момент в Україні реалізовується пілотний проєкт зміни фінансового забезпечення лікування з трансплантацією органів. Суть його полягає в тому, що медичні заклади будуть окремо отримувати повну оплату всіх послуг, які вони надають під час проведення процедури трансплантації. Це дасть змогу збільшити кількість закладів охорони здоров’я, які можуть робити такі процедури, а також розвивати трансплантаційні команди в регіонах України. На сьогодні в пілотному проєкті взяли участь 12 закладів (9 закладів – органна трансплантація, 3 заклади – трансплантація кісткового мозку). Додатково МОЗ отримало ще 12 заявок від закладів охорони здоров’я. Міністерство ініціювало прийняття постанови щодо внесення змін у документи щодо збільшення кількості учасників пілотного проєкту, а також до механізму фінансування пацієнтів, які потребують трансплантації кісткового мозку. Нова постанова вже підготовлена і проходить погодження з іншими органами центральної виконавчої влади.

Алогенна трансплантація кісткового мозку

Зараз МОЗ активно працює над питанням фінансування всіх складових витрат на оплату проведення алогенної трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. У новій постанові передбачено включення у тариф оплати послуг пошуку та отримання донорського матеріалу із Всесвітньої організації донорів кісткового мозку. Тепер держава може надати закладам охорони здоров’я весь необхідний обсяг фінансування для оплати всіх стадій процедури.

Про Ігоря Іващенка

Народився 22 листопада 1987 р. в селі Гільці, Чорнухинського району, Полтавської обл. Одружений, виховує двох дітей. Має успішний досвід управлінської та міжнародної діяльності.

Освіта:

1994–2005 рр. – з золотою медаллю закінчив Гілецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів;

2005–2009 р. – з відзнакою закінчив бакалаврат Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, факультет соціології і права, за спеціальністю “Соціологія”;

2009–2011 р. – з відзнакою закінчив магістратуру Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, факультет соціології і права, за спеціальністю “Адміністративний менеджмент”.

2011–2014 рр. – закінчив аспірантуру Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Професійна діяльність:

2014–2016 рр. – викладач кафедри філософії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, факультету соціології і права.

2015–2020 рр. – Комерційний директор ТОВ “ЛІНК-МЕДИТАЛ”.

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Пресслужба «Українського медичного часопису» за матеріалами facebook.com/moz.ukr, moz.gov.ua