Нещодавно до видання «Український медичний часопис» через нашу сторінку у соціальній мережі Facebook звернулася читачка із запитом щодо провадження медичної практики на первинній ланці у зв’язку із змінами, які відбуваються в ході медичної реформи.
Запит лікарки
Доброго дня! Я лікар загальної практики/сімейної медицини. Мене цікавить, що означає «черговий лікар»? Функції, режим роботи за умови підписаних декларацій в амбулаторії 30%? Дякую.
За коментарем ми звернулися до прес-служби Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України і отримали відповідь, яку і пропонуємо до уваги наших читачів.
Відповідь МОЗ України
Олександре, добрий день!
Прес-служба МОЗ України направляє відповідь на Ваш запит від 08.08.2018 р.
У регулюючих документах немає вимоги до чергового лікаря, є тільки вимога в договорі з НСЗУ надавати допомогу в позаробочий час, для цього заклади можуть створювати черговий кабінет.
У розділі IV Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 19.03.2018 р. № 504, передбачено нижченаведене.
Надавач первинної медичної допомоги (далі — ПМД) може самостійно або спільно з іншим (іншими) надавачами ПМД утворити черговий кабінет ПМД для обслуговування населення поза годинами прийому пацієнтів лікарями (командами) з надання ПМД, а також надання ПМД у вихідні, святкові та неробочі дні.
Черговий кабінет ПМД є місцем провадження господарської діяльності відповідного надавача (надавачів) ПМД.
Тобто надавач має право самостійно визначитися з формою і алгоритмом діяльності цього кабінету. Якщо такий кабінет створюється в Центрі ПМД, то мова може йти про структурний (або функціональний) підрозділ, положення про який слід затвердити відповідним наказом по закладу. Про можливість таких дій закладу (створювати необхідні підрозділи) зазвичай прописано в його статуті. У положенні про кабінет можна прописати і функції всіх учасників процесу — немедичного персоналу, медичних сестер і лікарів, а також пацієнтів (оскільки порядок роботи такого кабінету є складовою правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров’я).
Прес-служба «Українського медичного часопису»